komiksy: 2028 komiksy polskie: 199 seriale animowane: 112 biografie: 59

Richard i Mary Parker

Richard & Mary ParkerWzrost: ?
Waga: ?
Oczy: Brązowe
Włosy: Brązowe (Richard), Czarne (Mary)
Znaki szczególne: Brak
Prawdziwe imię: Richard Parker, Mary Fitzpatrick Parker
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Znana C.I.A
Obecny zawód: Martwi
Poprzedni zawód: Agenci C.I.A i S.H.I.E.L.D
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Obywatele USA
Miejsce urodzenia: Nieznane
Stan cywilny: Małżeństwo
Znani krewni: Peter Parker (syn), Ben Parker (brat dla Richarda, szwagier dla Mary), May Parker (szwagierka)
Znani powiernicy: Ben Parker i May Parker
Znani sojusznicy: Nieznani
Główni wrogowie: Red Skull, Sowieci
Stałe miejsce pobytu: Martwi
Poprzednie miejsce pobytu: Nowy York
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: C.I.A. i S.H.I.E.L.D
Wykształcenie: Prawdopodobnie wyższe
Poziom siły: Zwykli ludzie
Moce: Brak
Umiejętności: Świetnie wyszkoleni agenci do zadań specjalnych
Wyposażenie: Różnorodne urządzenia agentów
Bronie: Pistolety i inne uzbrojenie typowe dla agentów wywiadu
Ograniczenia: Brak

Richard i Mary Parkerowie, rodzice Petera byli tajnymi, świetnie wyszkolonymi agentami pracującymi dla wywiadu amerykańskiego. Poznali się w C.I.A i natychmiast pokochali. Szybko wzięli ślub i już jako małżeństwo brali wspólnie udział w sekretnych misjach operacyjnych na zlecenie rządu USA. Należeli również do szpiegowskiej siatki S.H.I.E.L.D (agenci, której pochodzenie nie zostało do końca wyjaśnione).

Jedną z ujawnionych misji Parkerów była podróż do Indii, gdzie mieli ostudzić zapędy Baronowej Adelici Von Krupp, sympatyczki Hitlera i nazistów. W jej ukrytej bazie spotkali agenta 10, którym okazał się Logan (lepiej znany jako Wolverine). Wspólnie uciekli ze szponów Baronowej i jej sługusa, Wolfganga Von Struckera. Po zakończeniu misji Richard i Logan odwieźli Mary do szpitala, gdzie Richard dowiedział się, że żona jest w ciąży. Mary sądziła, że będzie to chłopiec.

Po narodzinach dziecka, Parkerowie wzięli udział w jednej z najniebezpieczniejszych misji w całej ich karierze. Jako podwójni agenci mieli dokonać infiltracji położonej w Algierii bazy zarządzanej przez komunistycznego agenta Alberta Malika znanemu światu jako Red Skull. Malik przejrzał jednak ich zamiary i zabił Parkerów, wysadzając ich samolot. Osieroconym dzieckiem zajęli się Ben i May Parkerowie. Kiedy Peter dorósł, poznał prawdę o swoich rodzicach. Dowiedział się również, że byli oni zdrajcami w rzeczywistości pracującymi dla Sowietów. Nie mogąc w to uwierzyć, wyruszył do Algierii, gdzie zmierzył się z Red Skullem. Podróż nic nie dała, a wprost przeciwnie, utwierdziła Petera w przekonaniu, że jego rodzice byli szpiegami Rosjan. Ostatecznie znalazł on dowód, który oczyścił imię jego zmarłych rodziców.

Nieoczekiwanie Richard i Mary Parkerowie odnaleźli się po latach i wrócili do Nowego Yorku. Zaskoczonej rodzinie powiedzieli, że tuż przed eksplozją uratowali ich rosyjscy agenci, a następnie osadzili w więzieniu dla politycznych przeciwników. Państwo Parkerowie zostali zwolnieni po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Przez kilka następnych miesięcy Peter cieszył się towarzystwem cudem ocalonych rodziców, których zdołał na nowo pokochać. Jednak coś w tej niewiarygodnej historii nie grało. Ciocia May nie była pewna co do tożsamości szwagrów (na jej pytanie o ślub z Benem, Richard i Mary powiedzieli, że odbył się on w jednym z nowojorskich kościołów, tymczasem zupełnie nie pamiętali oni wcześniejszego sekretnego zawarcia małżeństwa w obecności miejscowego kapłana). Okazało się, że „nowi” Parkerowie byli robotami zbudowanym przez Chameleona za pomocą technologii, która umożliwiała mu zmianę wyglądu. W ten sposób Chameleon chciał poznać prawdziwą tożsamość Spider-Mana. Plan się nie powiódł, a cyborgi zostały unicestwione. Oszalały z gniewu Peter odnalazł Chameleona i omal go nie zabił. Z czasem wyszło na jaw, że za całą aferą stał Green Goblin II (Harry Osborn), który za pomocą tego misternego planu chciał pomścić śmierć swojego ojca Normana (Green Goblina I), za którą obwiniał Spider-Mana.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk