komiksy: 1647 komiksy polskie: 114 seriale animowane: 111 biografie: 59

Polska Bibliografia Spider-Mana

Poniższa bibliografia zawiera wykaz wszystkich komiksów wydanych w Polsce, w których pojawia się postać Spider-Mana. Umieszczone są tu jedynie te pozycje, które zawierają historie oryginalnie opublikowane przez wydawnictwo Marvel Comics. Kilka słów wyjaśnień:

Bohater tytułowy – pod tym wyrażeniem należy rozumieć komiksy, w których imię Spider-Mana pojawia się, jak sama nazwa wskazuje, w tytule komiksu; komiksy, w których jego nazwa (ani nazwa innego bohatera) co prawda nie pada w tytule, ale jednoznacznie to Spider-Man jest ich głównym bohaterem oraz ewentualnie komiksy, w których tytule znajduje się nazwa super-grupy, której jest on aktywnym członkiem.

Bohater gościnny występujący w głównej roli – w tej kategorii znajdują się komiksy, w których Spider-Man występuje w innych tytułach i jego obecność ma znaczący wpływ na przebieg akcji oraz magazyny komiksowe, w których obok przygód Spider-Mana publikowane są, w tych samych numerach, inne komiksy, nie związane z nim.

Bohater gościnny występujący w roli epizodycznej – tutaj znalazły się komiksy, w których Spider-Man występuje w innych tytułach i jego obecność nie ma znaczącego wpływu na przebieg akcji.

Przedstawiony na jedynym kadrze – nazwa mówi sama za siebie.

Inne – wszystko co nie podpada pod pozostałe kategorie.

Bibliografia posortowana chronologicznie

Bibliografia posortowana wg. wydawnictw

Autor: Sebastian ‚Seba’ Pestka

.