komiksy: 1909 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Ultimate Spider-Man

Ultimate Spider-ManSerie objęte tytułem Ultimate przedstawiają historie świata Marvela w nowym, teraźniejszym świecie. Słowo „Ultimate” znaczy „ostateczny”. Joe Quesada wybrał właśnie to słowo dla najnowszych serii komiksów o postaciach stojących na czele Marvel Comics. Wśród nowo narodzonych znaleźli się: Spider-Man, X-Men, Fantastyczna Czwórka, Daredevil, Elektra oraz Ultimates.

Info:

Bohaterowie tych serii umieszczeni są w świecie znanym czytelnikowi, w którym króluje Internet, MTV, oraz inne wynalazki dwudziestego wieku. Tak na przykład Peter poszukuje informacji o pająkach w Internecie. Jak każdego młodzieńca dręczą go różne sprawy wiążące się z jego wiekiem, dziewczyną, pracą ,szkołą oraz życiem jako Spider-Man.

Różnice:

Między wydarzeniami znanymi z poprzednich serii komiksów ze Spider-Manem a serią Ultimate znajdziemy bardzo dużo różnic, m.in. kostium Venoma pochodził z Planety X, zaś w Ultimate został stworzony w celach naukowych przez ojca Petera i Eddiego Brocka. Sam Brock nie jest dziennikarzem, a naukowcem pracującym na Uniwersytecie Empire State. Gwen Stacy została zabita przez Zielonego Goblina, natomiast w nowym wydaniu została zabita przez Carnage’a, który został stworzony z próbki krwi Petera, a nie, jak to było wcześniej, pochodzi od kosmicznego symbiotu. Ben Reilly jest teraz zwykłym człowiekiem pracującym z Dr. Connorsem. Harry odkrył tożsamość Zielonego Goblina podczas walki Spider’a z Goblinem w apartamencie Osborna. Norman stawał się Zielonym Goblinem po zażyciu specjalnego serum.

Autor: Dengar

.