komiksy: 1447 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

KOMIKSY | The Amazing Spider-Man #900

10 kwietnia 2022

Na czerwiec 2022 roku wydawnictwo Marvel szykuje nie lada gratkę dla fanów Spider-Mana. W tym właśnie miesiącu zostanie wydany The Amazing Spider-Man #6 (#900). Tak się składa, że szósty numer szóstego tomu aktualnej serii o Spider-Manie to jednocześnie 900 numer kultowego cyklu komiksów o Spider-Manie, który miał swoją premierę w 1963 roku. Warto przypomnieć, że w 2022 roku pajęczy superbohater, który zadebiutował w 1962 roku, świętuje swoje 60 urodziny!

Jubileuszowym komiksem w formacie objętościowym „giant-size” zajmą się scenarzysta Zeb Wells i rysownik Ed McGuinness. Przedstawią oni historię, w której Spider-Man, wciąż liżący rany po brutalnej walce z Tombstonem w pierwszym akcie najnowszego tomu serii, zmierzy się ze swego rodzaju nowym wcieleniem Sinister Six. Ktoś z przeszłości superbohatera porwie szóstkę superłotrów i wykorzysta ją do stworzenia Sinister Adaptoida, istoty wyposażonej w zdolności największych przeciwników Spider-Mana: Doktora Octopusa, Vulture’a, Kravena Łowcy, Electro, Mysterio i Sandmana.

900 numer Amazing Spider-Man trafi do sprzedaży na rynku amerykańskim w dniu 22 czerwca 2022. Poniżej główna okładka komiksu (autor: John Romita Jr.) i jej wariant (autor: Ed McGuinness).

The Amazing Spider-Man #900 The Amazing Spider-Man #900


Related Articles

About Author

Dawidos

  1. Spider-Man jest niezniszczalny. Taka żywotność. Już 60 lat. Jestem jego fanem od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *