komiksy: 1438 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

KOMIKSY | The Amazing Spider-Man: Beyond

30 czerwca 2021

W październiku 2021 na łamach serii komiksowej The Amazing Spider-Man rozpocznie się nowa era o nazwie Beyond, która doprowadzi do zmiany głównego bohatera, a także twórców tytułu i jego cyklu wydawniczego.

Po pierwsze, Ben Reilly zastąpi Petera Parkera, który po finałowej konfrontacji z demonem Kindredem w The Amazing Spider-Man #74 (premiera: 22.09.2021) znajdzie się na pograniczu życia i śmierci. Klon Parkera przejmie więc po nim tożsamość superbohatera i rozpocznie drugą w swoim życiu działalność w roli głównego Spider-Mana. Reilly, chcąc mieć pewność, że nie popełni błędów swojego poprzednika, nawiąże współpracę z Beyond Corporation, organizacją kierowaną przez istoty eksperymentujące z multiwersum.

Po drugie, stanowisko scenarzysty, zwolnione przez Nicka Spencera, który we wrześniu 2021 na 74 numerze zakończy pracę przy kultowym komiksie, obejmie nie jeden autor, a cały zespół twórców, wzorowany na Brain Trust, ekipie znanej z autorstwa projektu Brand New Day. Grupę scenarzystów utworzą: Kelly Thompson, Saladin Ahmed, Cody Ziglar, Patrick Gleason i Zeb Wells. Wspierać ich będzie nowy team rysowników, w którym znajdą się m.in. Patrick Gleason, Sara Pichelli i Michael Dowling. Podstawowe okładki numerów przełomowego cyklu opracuje Arthur Adams.

Po trzecie, piąty tom Amazing Spider-Mana, licząc od 75 numeru, będzie wydawany nie dwa razy, a trzy razy w miesiącu! Fani Spider-Mana będą więc mogli prawie co tydzień śledzić komiksowe przygody najbardziej znanego klona Petera Parkera.

Nowa era rozpocznie się od komiksu The Amazing Spider-Man #75, który ukaże się na amerykańskim rynku w dniu 6 października 2021. Prolog do niej zostanie zaprezentowany czytelnikom w bezpłatnym komiksie Free Comic Book Day 2021: Spider-Man/Venom, którego premierę zaplanowano na 14 sierpnia 2021. Poniżej grafiki promocyjne, okładki pierwszych numerów epickiego cyklu, przykładowe czarno-białe strony z 75 numeru serii oraz szkice nowego pajęczego kostiumu Bena Reilly’ego.

The Amazing Spider-Man: Beyond The Amazing Spider-Man: Beyond

The Amazing Spider-Man: Beyond The Amazing Spider-Man: Beyond

The Amazing Spider-Man: Beyond (Free Comic Book Day 2021: Spider-Man/Venom) The Amazing Spider-Man #75 The Amazing Spider-Man #76

The Amazing Spider-Man #76 The Amazing Spider-Man #75 The Amazing Spider-Man #75

The Amazing Spider-Man #75


Related Articles

About Author

Dawidos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *