komiksy: 1240 komiksy polskie: 37 seriale animowane: 111 biografie: 59

FILMY | Co wiemy o Sony Marvel Universe?

02 sierpnia 2017

Sony Pictures zaskoczyło wszystkich fanów Człowieka-Pająka, dnia 16 marca 2017 roku poprzez zapowiedź filmów z własnego uniwersum. Wydawało się, że odkąd prawa do postaci Spider-Mana zostały “wypożyczone” Marvel Studios, studio Sony definitywnie zrezygnowało z planów o samodzielnym tworzeniu filmów ze świata Pajączka. Jednakże prace nad filmami z tego świata już trwają, a wiemy o nich następujące rzeczy:

Tom Hardy/VenomVenom – Data premiery 5 października 2018 roku; główną rolę zagra Tom Hardy, a film wyreżyseruje Ruben Fleischer doskonale znany z horroru-komedii ”Zombieland”. Mamy również potwierdzenie, że głównym przeciwnikiem, co wydaje się zbyt pochopne jak na pierwszy film o Venomie, będzie Carnage, a ważną rolę odegra była żona Eddiego Brocka – Ann Weiyng. Na razie nie wiadomo jaką wersje głównego bohatera dostaniemy, czy będzie to wersja jaka jest powszechnie znana, czyli pozaziemska forma życia Klyntar czy bio-kombinezon zwalczający raka z wersji Ultimate. Zdjęcia do filmu ruszają 1 września tego roku w Atlancie, a film jest zapowiadany jako body-horror w stylu ”The Fly” czy ”The Thing”.

Silver and Black – Reżyserką została Gina Prince-Bythewood, w przeszłości odpowiedzialna za ”Sekretne życie Pszczół”. Scenariusz zaś napisał odpowiedzialny za ”Thor Ragnarok”, Christopher Yost. Orędowniczką tego projektu jest Amy Pascal, która pragnie na fali sukcesu filmu ”Wonder Woman” po raz kolejny pokazać silne, kobiece osobowości, czyli Silver Sable i Black Cat. O samej fabule filmu nie wiadomo zbyt wiele, jednak istnieją przecieki, że na ekranie zobaczymy rzesze rywali Spider-Mana, takich jak Tombstone, Scorpion czy Tarantula, być może przy udziale Normana Osborna. Początek produkcji filmu przewidywany jest na początek 2018 roku, zaś premiera na początku następnego.

Co jeszcze może nas czekać?
W Sony sondowana jest możliwość stworzenia filmu w stylu Avengers o kobiecej grupie superbohaterek, line-upem do tego wydarzenia byłby film ”Silver and Black”. Zależnie od sukcesów filmów ”Venom” oraz ”Silver and Black” w kinie pojawiłyby się filmy o Mysterio oraz Kravenie the Hunterze, ale to melodia przyszłości. Jedno jest pewne, możemy się spodziewać wielu filmów ze Spider-Manem bądź postaciami z nim związanymi.


Related Articles

About Author

Arkadiusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *