komiksy: 1354 komiksy polskie: 48 seriale animowane: 111 biografie: 59

Powrót Spider-Mana do Marvel Cinematic Universe!

28 września 2019

W sierpniu media amerykańskie donosiły o zakończeniu obecności Spider-Mana w Marvel Cinematic Universe (MCU) z powodu nieprzedłużenia umowy między Sony Pictures a Disney/Marvel Studios. Na szczęście wytwórnie dogadały się i Spider-Man pozostanie jeszcze przez jakiś czas częścią popularnej filmowej franczyzy.

Na mocy nowego porozumienia Kevin Feige z Marvel Studios i Amy Pascal z Sony Pictures wyprodukują trzeci film o Spider-Manie, w którego wcieli się ponownie Tom Holland. Obraz zwieńczy więc serię rozpoczętą przez Spider-Man: Homecoming i kontynuowaną przez Spider-Man: Far Frome Home. Umowa przewiduje, że po tej trylogii grany przez Hollanda superbohater wystąpi w jeszcze jednym filmie pod szyldem MCU. Niewykluczone też, że Spider-Man z MCU pojawi się również w filmach w ramach rozwijanego przez Sony uniwersum Spider-Verse.

Premiera trzeciego filmu o Spider-Manie w uniwersum MCU odbędzie się 16 lipca 2021 roku. Według doniesień medialnych wyreżyseruje go Jon Watts, który jest bliski podpisania nowego kontraktu. Z przecieków wynika, że Disney wynegocjował z Sony 25 proc. udziału w kosztach produkcji i 25 proc. udziału w zyskach oraz pełne prawa handlowe do licencjonowanych towarów na bazie filmu.

Dzięki ugodzie między producentami widzowie będą mogli dowiedzieć się, jak potoczą się losy Petera Parkera, który został publicznie zdemaskowany przez Mysterio w finale.

Powrót Spider-Mana do Marvel Cinematic Universe

 


Related Articles

About Author

Dawidos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *