komiksy: 1695 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

LEGO Spider-Man 2/2022

LEGO Spider-Man 2/2022Tytuł: LEGO Spider-Man 2/2022
Wydawnictwo: Blue Ocean Entertainment Polska sp. z o.o.
Data wydania: Listopad 2022
Scenariusz: Gary Chudleigh
Rysunki: Virgilio D’Ambroio
Tusz: Virgilio D’Ambroio
Kolor: Andres Mossa
Grafik: Michał Borkowski, Magdalena Sołtysik-Gabryszewska
Redaktor: Błażej Spychalski, Wioletta Potrzebka, Joanna Forysiak
Redaktor naczelny: Marianna Ściubisz
Tłumacz: Wioletta Potrzebka, Joanna Forysiak
Wydawca: Mariusz Ryznar
Cena: 16,99 zł

Streszczenie

Peter będąc w szkole pracuje nad soniczną siecią, gdy nagle zjawia się Ghost Spider i pokzuje mu coś dziwnego. Wszyscy oszaleli po wypiciu tajemniczej lemoniady. Okazuje się, że to Carnage umieścił w niej cząstkę swojego symbionta. Podczas, gdy Pająk i Ghost Spider próbują pokonać przeciwnika, pozostali ludzie zawładnięci symbiontycznym elementem chcą powstrzymać bohaterów. Carnage ucieka.

Spider-Man konstruuje soniczną sieć i wspólnie z Ghost Spider testujuą ją na zarażonych cząstką Carnage’a ludziach. Udaje się dzięiki temu pozbyć szkodliwego symbionta z ich ciał i tym samym ich oswobodzić. Bohaterowi decydują się odnaleźć Carnage, który zmierza do stacji uzdatniania wody, by cały Nowy Jork był pod jego kontrolą. Dzięki nowej sieci przeciwnik zostaje pokonany i odstawiony do więzienia.

Gwen i Peter chcą wrócić na imprezę, jednak przez przeżycia z Carnagem, ludzie sprzątają bałagan zamiast się bawić.

 

Dodatki

• łamigłówki i zagadki i ciekawostki (12 stron)
• dwa plakaty (4 strony)
• mini-figurka LEGO: Carnage z 4 mackami

Recenzja

Drugi numer gazetki z LEGO Spider-Manem przed nami. Tym razem głównym antagonistą numeru jest Carnage i to właśnie wokół niego skupia się numer.

Ponadto widać, że Ghost Spider (wersja Spider-Mana z innej rzeczywistości – przynajmniej w oryginalnych komiksach) na dobre zadomowiła się w rozmawitych gazetkach dla młodszych. Także tutaj Gwen zjawia się jako część Pajęczej rodziny. A w materiałach dotyczących gazetki zaprezentowani są jeszcze inne wersje Spider-Mana (oczywiście w formie LEGO).

Nie ma co się rozpisywać, ciężko zbudować sensowną fabułę mając do dyspozycji ograniczoną ilość stron. Całość trzyma się niejako sensu, ale właściwie jakie są motywy Carnage’a? I dlaczego Pająk odstawił go zawiniętego tylko w pajęczynę do zwykłego więzienia. Aż się prosi o ucieczkę. No nic, nie ma co dumać, skoro to komiks dla młodszych.

Do komiksu dołączone jest klka łamigłówek, podstawowych ciekawostek na temat postaci, a także dwustronny plakat. Jeden prezentuje Spider-Mana i kilka jego wariantów, a drugi to LEGO-Venom w całej okazałości – ten drugi prezentuje się znacznie lepiej.

Jedno co mnie dziwi, to wieczne próby wciśnięcia Carnage do gazetek dla młodszych czytelników. Już po samej ksywce (Rzeź), można domyśleć się, że nie jest to postać, która będzie głaskała swoich przeciwników.

Do magazynu dołączona jest również mini-figurka LEGO. I oto przed nami Carnge wraz z symbiotycznymi mackami. Tutaj lekki minus, gdyś element na plecy, który trzyma macki jest czarny, a bardziej pasowałby czerwony. Abstrachując od tego całość bardzo ładnie się prezentuje, całkiem klasycznie. Mnie figurka przypadła do gustu i będzie świetnie się komponować do spółki z Venomem, którego otrzymaliśmy wraz z LEGO: Avengers 1/2021.

Gazetka przeznaczona jest dla młodszych, tego nie da się ukryć, jednak mini-figurką zapewne zaitneresują się zarówno kolekcjonerzy jak i LEGO-wyjadacze. Ja oceniam ten numer na 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

LEGO Spider-Man 2/2022 LEGO Spider-Man 2/2022 LEGO Spider-Man 2/2022


Related Articles

About Author