komiksy: 1695 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

LEGO Spider-Man 1/2022

LEGO Spider-Man 1/2022Tytuł: LEGO Spider-Man 1/2022
Wydawnictwo: Blue Ocean Entertainment Polska sp. z o.o.
Data wydania: Lipiec 2022
Scenariusz: Jan Dinter
Rysunki: Joel Poischen
Tusz: Moy R
Kolor: Andres Mossa
Grafik: Michał Borkowski, Magdalena Sołtysik-Gabryszewska
Redaktor: Błażej Spychalski, Joanna Forysiak
Redaktor naczelny: Marianna Ściubisz
Tłumacz: Joanna Forysiak
Wydawca: Mariusz Ryznar
Cena: 16,99 zł

Streszczenie

Spider-Man dostaje informację o pędzącym przez miasto szalonym kierowcy. Okazuje się nim być Ghost Rider. Pająkowi udaje się go zatrzymać. Ten ścigał złodzieja opon, Venoma, który teraz pędzi na swoim pojeździe. Wspólnymi siłami Spider-Man i Ghost Spider tworzą Spider Monster Trucka, którym wspólnie z Ghost Riderem zatrzymują Venoma. Duch zemsty odzyskuje swoje płonące opony.

 

Dodatki

• łamigłówki i zagadki i ciekawostki (12 stron)
• dwa plakaty (4 strony)
• mini-figurka LEGO: Spider-Man wraz z 17cm Spider-Liny

Recenzja

Stało się. Po dwóch latach od wydania LEGO Avengers, Spider-Man otrzymał swój solowy tutuł, w którym co kwartał oprócz gazetkę dla pociechy otrzymamy mini-figurkę ze świata LEGO bezpośrednio powiązaną z naszym ulubionym Pająkiem.

Standardowo, nie znajdziemy tu nic co by mogło zainteresować starszego odbiorcę. Zarówno fabuła komiksu jak i łamigłówki – wszystko to jest stworzone z przeznaczeniem dla dzieci. Jednakże same figurki na pewno ucieszą kolekcjonerów w różnym wieku.

Mini-figurka prezentuje Spider-Mana. I tu uwaga, ważna informacja, nie jest to ta sama figurka co w pierwszym zeszycie LEGO Avengers 1/2020. Ta figurka jest trochę lepsza i inna. Zacznijmy od tego, że ma pomalowane ręce w tradycyjne pajęcze kolory i czarną siatkę – i za to plus. Wzór kostiumu Pająka, łącznie z symbolem na klatce piersiowej prezentują klasyczny wygląd.
Gratisowo długa na 17cm sieć pajęcza. Oba Pająki będą się obok siebie fajnie komponowały.

Szkoda, że cena magazynu jest wyższa o 2 złote w stosunku do równocześnie wydawanego LEGO Avengers, pomimo iż grubość magazynu jest taka sama. W kolejnym numerze czekać na nas będzie Carnage. Mój redaktor-sense podpowiada mi, że półki kolekcjonerów będą się regularnie powiększać o różne postaci Spider-Mana i jego przeciwników ze świata LEGO. Cieszę się z tego magazynu i nie mogę się doczekać kolejnych numerów. Myślę, że pomimo cena 5 pajączków będzie odpowiednia.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

LEGO Spider-Man 1/2022 LEGO Spider-Man 1/2022 LEGO Spider-Man 1/2022


Related Articles

About Author