komiksy: 1695 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

LEGO Avengers 1/2020

LEGO Avengers 1/2020Tytuł: LEGO Avengers 1/2020
Wydawnictwo: Blue Ocean Entertainment Polska sp. z o.o.
Data wydania: Sierpień 2020
Scenariusz: Clemens Frey
Rysunki: Natascha Romer
Tusz: Maria Lantsuta
Grafik: Magdalena Sołtysik-Gabryszewska
Redaktor: Zuzanna Klim, Wioletta Potrzebka
Redaktor naczelny: Marianna Ściubisz
Tłumacz: Wioletta Potrzebka
Wydawca: Mariusz Ryznar
Cena: 14,99 zł

Streszczenie

Na ulicach świętowany jest dzień bohatera, jednak zakłóca go Venom w cybernetycznej zbroi. W pobliżu jest Spider-Man wraz z Avengers. Wspólnymi siłami udaje im się unieszkodliwić przeciwnika. Następnego dnia Venom próbuje ponownie swych sił. Atakuje Spider-Mana rozmawiającego z Iron Manem. Udaje mu się i porywa tego drugiego. Pająk udaje się po pomoc kolejno do każdego z Avengers, jednakże za każdym razem przeciwnik jest szybszy i porywa kolejnych bohaterów. Pająkowi udaje się odnaleźć Venoma, pokonać i uwolnić pojmanych Avengers.

 

Dodatki

• łamigłówki i zagadki i ciekawostki (11 stron)
• dwa plakaty (2 strony)
• mini-figurka LEGO: Spider-Man wraz z 17 akcesoriami

Recenzja

Były już magazyny LEGO Batmana, były magazyny LEGO Star Wars. Naturalną koleją rzeczy, przy rosnącej popularności filmów, że w końcu pojawią się na naszym rynku magazyny spod szyldu Marvela, tym bardziej, że zestawy LEGO są już od dawna.

Nie ukrywajmy, starsi kupią ten magazyn dla mini-figurki LEGO, którą jest Spider-Man, nie dla komiksu, czy łamigłówek, które są dla zdecydowanie młodszych czytelników, czy jednego z dwóch plakatów, które, nawiasem mówiąc prezentują się całkiem fajnie.

Komiks jest krótki, bez jakichś specjalnych odkryć czy zawiłości fabularnych. Napisany z myślą o młodszym czytelniku. Główne role odgrywają tu Spider-Man i Venom, a nie tytułowi Avengers. Wypadli w sumie dość słabo w walce z Lego symbiontem.

Mini-figurka, to coś na czym warto się skupić. Wykonana starannie. Logo na klatce Spider-Mana sugeruje okres Pająka światowego. W dodatku siedemnaście elementów sieci. Dla kolekcjonerów do kolekcji, a dla młodszych do lepszej zabawy już posiadanymi zestawami.

Cieszę się, że ten magazyn u nas wyszedł. Tym bardziej, że w pierwszym numerze najwięcej czasu poświęcono właśnie Spider-Manowi. Myślę, że na dobry start 4,5 pajączka będzie w sam raz.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

LEGO Avengers 1/2020 LEGO Avengers 1/2020 LEGO Avengers 1/2020


Related Articles

About Author