komiksy: 1909 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

LEGO Avengers 5/2021

LEGO Avengers 5/2021Tytuł: LEGO Avengers 5/2021
Wydawnictwo: Blue Ocean Entertainment Polska sp. z o.o.
Data wydania: Październik 2021
Scenariusz: Jan Dinter
Rysunki: Joel Poischen
Tusz: Jeffrey Huet
Kolor: Dijjo Lima
Grafik: Magdalena Sołtysik-Gabryszewska
Redaktor: Zuzanna Klim, Joanna Forysiak
Redaktor naczelny: Marianna Ściubisz
Tłumacz: Joanna Forysiak
Wydawca: Mariusz Ryznar
Cena: 14,99 zł

Streszczenie

Norman Osborn przekonuje Podstępną Szóstkę, do ataku na Avengers Tower. Jednakże wcześniej wystrzeliwuje swój najnowszy wynalazek, promieniowanie w stronę wieży Avengers.

Spider-Man w zbroi Iron Spidera dociera do Tony’ego Strarka, by ten mógł mu pokazać nowe ulepszenia do jego kostiumu. Iron Man jednak nie ma zielonego pojęcia o tym co jak działa. Pająk dostrzega, że pozostali Avengers zachowują się podejrzanie. Kapitan Ameryka stracił całą odwagę, Black Widow zdradza swoje sekrety, Hawkeye pudłuje, Hulk płacze, a Thor tworzy wiosenną bryzę.

Nagle wieża Avengers zostaje zaatakowana przez Złowieszczą Szóstkę w składzie: Doctor Octorpus, Mysterio, Kraven Myśliwy, Sandman, Elektro i Lizard. Pająk dzięki swojemu sprytowi kolejno pokonuje oprychów, a z pomocą Jarvice’a wie jak cofnąć to, co stało się z Avengers. Na drodze staje mu jednak Zielony Goblin. Ten jednak zostaje potraktowany przez Spider-Mana promieniem swojego wynalazku i traci ochotę do walki. Wszyscy wracają do normalności, a Zielony Goblin do swojego ogrodu.

 

Dodatki

• łamigłówki i zagadki i ciekawostki (11 stron)
• dwa plakaty (2 strony)
• mini-figurka LEGO: Iron Spider wraz z 6 składanymi akcesoriami

Recenzja

W tym numerze otrzymujemy kolejnego Spider-Mana, tym razem w wersji Iron Spider.

Nie będzie niespodzianki, jeśli napiszę, że historia skupia się na Iron Spiderze. Plakat prezentujący LEGO Spider-Verse wraz z kilkoma przestępcami. Nawiasem mówiąc fajna ta wersja LEGO Scarlet Spidera. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie dołączona do magazynu.

Fabuła ja zwykle, bez szału. O dziwo otrzymujemy dziwny design Doctora Octopusa. Trudno nawet odnieść mi się na jakiej wersji Octopusa jest on wzorowany. Może filmowy – macki mają lekko filmowy wygląd. Dużym bonusem jest mnogość postaci ze świata Spider-mana. Gościnnie zdominowały tytuł Avengers w tym numerze.

Mini-figurka przedstawia nam Iron Spidera wraz z czterema ramionami montowanymi na plecach za pomocą plecaka. Gratisowo wyrzutnie sieci. Figurka prezentuje się jak zwykle świetnie, jest wiele detali. Jednakże jedynym minusem godnym zaznaczenia jest fakt, że dodatkowe ramiona montuje się do czarnego plecaka. To niestety rzuca się w oczy. Myślę, że nie byłoby to wielkim problemem, gdyby jednak zrobić go czerwonym, albo złotym. Za to drobny minus.

Podsumowując, trzymamy poziom. Zbieramy mini-figurki Avengers, a raz po raz figurki ze świata Spider-Mana – już mamy ich trzy. Oby tak dalej. Myślę, że ocenę 4 i pół pajączka mogę utrzymać za ilość przeciwników Pająka w tym numerze.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

LEGO Avengers 5/2021 LEGO Avengers 5/2021 LEGO Avengers 5/2021


Related Articles

About Author