komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

The New Avengers, Tom 1

The New Avengers, Tom 1Numer: The New Avengers, Tom 1
Tytuł: Ucieczka
Wydawnictwo: Mucha Comics 2011
Data wydania: Marzec 2011
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: David Finch
Tusz: Danny Miki, Mark morales, Allen Martinez, Victor Olazaba
Kolory: Frank D’Armata
Litery:Studio Artia, We3Studio
Okładka: David Finchi Danny Miki
Redaktor: Tomasz Sidorkiewicz
Redaktor naczelny: Christine Meyer
Wydawca: brak informacji
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Cena: 69,00 zł

Opis

Stary Skład Avengers się rozpadł. Niech żyją nowi Avengers!

Mija już sześć miesięcy od rozwiązania drużyny Avengers. Kryjący się w mroku złoczyńca korzysta z ich nieobecności by wprowadzić w życie złowrogi plan. Zatrudniony przez niego Electro zakłóca elektroniczne systemy w Raft – więzeniu o zaostrzonym rygorze. Setki superłotrów wylegają na ulice Nowego Jorku siejąc chaos i zniszczenie. Grupa zebranych przypadkiem bohaterów musi połączyć swe siły i ujarzmić szalejących przestępców. Nowa drużyna zapełni pustkę pozostałą po odejściu Avengers.

Z wiru walki powstaną nowi Avengers!

Scenarzysta Brian Michael Bendis oraz rysownik David Finch rozpoczynają nowy rozdział historii Marvel Comics. W rolach głównych cała plejada ulubionych bohaterów – Wolverine, Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider-Man, Spider-Woman, Luke Cage oraz Sentry.

Przed wami nowy skład Avengers. Nowych Avengers. Mścicieli na miarę XXI wieku.

Zawartość

 

Dodatki

• Wstęp (1 strona)
• galeria okładek (3 strony)

Recenzja

To musiało się wydarzyć. Tak świetny komiks jakim jest The New Avengers musiał ukazać się prędzej czy później w Polsce. I po sześciu latach dostaliśmy to na co czekaliśmy – nakładem Mucha Comics dostaliśmy The New Avengers: Ucieczka i to dopiero początek.

Komiks został wydany w taki sposób, że co jakiś czas widzimy alternatywne okładki typu connecting variant i to o dziwo bardzo wybiórczo potraktowane, bo tylko z pierwszej, czwartej i piątej części. Na sam koniec tomu dostajemy jeszcze trzy podstawowe okładki. Nie wiem, dlaczego wydawnictwo nie zaprezentowało wszystkich okładek. Dziwnie wyszło. Na okładkę tomu również nie wybrano najbardziej popularnej, podstawowej okładki, a jedynie wariant, drugiego dodruku.

Taki komiks jak najbardziej zasługuje na twardą oprawę i szyte strony, dzięki czemu będzie bardziej trwały i wytrzyma wielokrotne czytanie. Zatem, tutaj jak najbardziej na plus.

O samej fabule można pisać jedynie w superlatywach. Wciągająca fabuła z zestawieniem najbardziej popularnych herosów, w tym także Spider-Man i Spider-Woman. Bardzo zagadkowa historia, którą rozpoczął świetny scenarzysta znany chyba głównie z Ultimate Spider-Mana, Brian Michael Bendis. Całość napisał w taki sposób, że każdy heros ma tutaj swój udział, nie daje odczuć nam, że któryś heros został wciśnięty na siłę, by podnieść sprzedaż komiksu.

A co ze stroną graficzną? No i tutaj również same plusy. David Finch tworzy niesamowity, mroczny klimat, a jego realistyczne, ale jednocześnie komiksowe rysunki przykuwają oczy i sprawiają, że odbiór genialnie napisanej fabuły jest jeszcze bardziej pozytywny.

The New Avengers Ucieczka prywatnie otworzyło u mnie całkiem nowy rozdział dotyczący komiksów – a kupiłem oryginalny, pierwszy numer na próbę, bo nigdy za Avengers jakoś szczególnie nie przepadałem. Po lekturze tego zeszytu zmieniłem zdanie. Tutaj poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko. I pomimo mankamentu z brakującymi wariantami okładek, to i tak skłaniam się ku 6 pajączkom.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

The New Avengers, Tom 1 The New Avengers, Tom 1 The New Avengers, Tom 1


Related Articles

About Author