komiksy: 1424 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Cataclysm: The Ultimates’ Last Stand #2

Cataclysm: The Ultimates' Last Stand #2Numer: Cataclysm: The Ultimates’ Last Stand #2
Tytuł: Cataclysm, Part Two
Wydawnictwo: Marvel Comics 2014
Data wydania: Luty 2014
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Andrew Hennessy
Kolory: Jason Keith
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Mark Bagley, John Dell & Jesus Aburtov
Asystent redaktora: Emily Shaw
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Man, by dostać się w sam środek akcji, zaczepia się siecią wojskowego śmigłowca bojowego. Tymczasem Stark tłumaczy dyrektor Chang oraz pozostałym Ultimates, że uderzanie w Galactusa wszystkim co mają nie przynosi żadnego rezultatu, a może nawet go wzmacniać. Podejrzewa, że istota ta żywi się energią.

Bohaterowie dostrzegają Pająka i natychmiast go do siebie ściągają. Iron Man uważa, że powinni wymyślić jakiś plan działania. Kapitan Ameryka postanawia, by herosi udali się na ulicę pomagać cywilom, a Stark do siedziby S.H.I.E.L.D. znaleźć sposób na unieszkodliwienie olbrzyma.

Podczas, gdy herosi ratują tylu ludzi, ilu zdołają, Stark tłumaczy, że spotkał się już raz ze źródłem takiej energii. Przypomina incydent, gdy do ich wymiaru dostał się inny Spider-Man (Spider-Men). Udało się go odesłać, więc ma nadzieję, ze z olbrzymem sytuacja się powtórzy. Chcąc zasięgnąć informacji, Iron Man decyduje się spotkać z uwięzionym Mysterio z tamtego uniwersum.

The Cube. Quentin Beck po krótkiej słownej przepychance tłumaczy, że na jego Ziemi stworzenie, o którym mówi Stark, zrezygnowało ze skonsumowania planety dzięki Reedowi Richardsowi z Fantastycznej Czwórki. Uważa, że powinni się z nim skontaktować.

Później. Herosi stoją przed portalem do innego wymiaru, gdy nagle zjawia się doktor Amadeus Cho, superinteligentny piętnastolatek i ekspert w dziedzinie międzywymiarowych pól energetycznych. Stark chce wejść do portalu, gdyż uważa że wie, jakie pytania zadać Richardsowi po drugiej stronie. Temu sprzeciwiają się pozostali, uważając, że w razie gdyby coś poszło nie tak, nie mogą go stracić. Na ochotnika zgłasza się Miles, twierdząc, że miał do czynienia z innymi wymiarami. Herosi nie są przekonani, by ten szedł tam sam.

Za ich plecami zjawia się inny ochotnik – Reed Richards z tego świata. Herosi atakują mającego na koncie liczne zbrodnie intruza, ten jednak chce odłożyć przeszłość na bok, gdyż świat zbliża się ku końcowi. Tłumaczy, że posiada te same odciski palców i DNA co Reed z tamtej rzeczywistości, co może ułatwić im zdobycie informacji w razie nieobecności Fantastycznej Czwórki. Oferuje swoją pomoc i przypomina, że mają coraz mniej czasu.

Utopia. X-Men oglądają relację z tragedii w Nowym Jorku. Zastanawiają się, czy powinni się zaangażować.

Autor: Spider-Nik

Cataclysm: The Ultimates' Last Stand #2 Cataclysm: The Ultimates' Last Stand #2 Cataclysm: The Ultimates' Last Stand #2

Cataclysm: The Ultimates' Last Stand #2 Cataclysm: The Ultimates' Last Stand #2 Cataclysm: The Ultimates' Last Stand #2


Related Articles

About Author

Dawidos