komiksy: 1437 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

Cataclysm: Ultimate Spider-Man #2

Cataclysm: Ultimate Spider-Man #2Numer: Cataclysm: Ultimate Spider-Man #2
Tytuł: Cataclysm: Ultimate Spider-Man, Part Two
Wydawnictwo: Marvel Comics 2014
Data wydania: Luty 2014
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Dave Marquez
Tusz: Dave Marquez
Kolory: Justin Ponsor
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Dave Marquez & Rainier Beredo
Asystent redaktora: Emily Shaw
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Dwa lata wcześniej. Tandy Bowen i jej matka są świadkami niewyobrażalnej tragedii (Ultimatum). Dziewczyna chce pomóc ludziom, jednak rodzicielka myśli tylko o bezpieczeństwie córki i własnym.

Obecnie. Dagger namawia Cloaka, by teleportował ich przed oblicze olbrzyma. Atakują jego oko, jednak żadne świetlne pociski nie robią mu krzywdy.

Ultimates ratują ludzi, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie spowodowanym pojawieniem się Galactusa. Spider-Man i Spider-Woman trafiają do przedszkola, gdzie przedszkolanka uciekła, zostawiając wychowanków samych.

Miles przypomina sobie jak dwa lata wcześniej, wraz z matką i ojcem utknęli w korku podczas katastrofy wywołanej przez mutanta (Ultimatum). Ojciec wpadł wówczas w panikę i już wtedy dał do zrozumienia synowi, że nie toleruje mutantów i ludzi z mocami.

Queens. Lana Baumgartner przechodzi ulicą i trafia na spanikowanego Sida, swojego byłego chłopaka. Ten chce z nią porozmawiać, jednak teraz muszą uciekać. Nagle na chłopaka spada samochód. Widząc w oddali Ultimates, zapłakana dziewczyna decyduje się im pomóc.

Spider-Man wspólnie z Jessicą rozstawiają dzieci do ich domów, podczas gdy Bombshell zapobiega napadowi na sklep, z czego jest ogromnie dumna i zadowolona. Ojciec jednego z dzieci o imieniu Filipe dziękuje Pająkowi i tłumaczy, że dla ojca nie ma w świecie nic ważniejszego niż własne dziecko.

Dagger i Cloak w ostatniej chwili unikają promienia z oczu Galactusa, teleportując się. Zaczynają pomagać ludziom w potrzebie na ulicy. Tymczasem Spider-Man pojawia się przed mieszkaniem, gdzie zastaje Jeffersona. Mężczyzna nie chce pomocy od herosa. Miles decyduje się ściągnąć przed ojcem maskę.

Autor: Spider-Nik

Cataclysm: Ultimate Spider-Man #2 Cataclysm: Ultimate Spider-Man #2 Cataclysm: Ultimate Spider-Man #2

Cataclysm: Ultimate Spider-Man #2 Cataclysm: Ultimate Spider-Man #2 Cataclysm: Ultimate Spider-Man #2


Related Articles

About Author

Dawidos