komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

Marvel Zombies #3

Marvel Zombies #3Numer: Marvel Zombies #3
Tytuł: Marvel Zombies: Part 3 of 5
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Kwiecień 2006
Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Sean Phillips
Tusz: Sean Phillips
Kolory: June Chung
Litery: Randy Gentile
Okładka: Arthur Suydam
Asystent redaktora: Nicole Wiley Boose, John Barber
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #22

Streszczenie

Nieumarli, którzy posiadają zdolność lotu, atakują Surfera. Przybysz broni się, strzelając promieniami. Jeden z nich rozcina Iron Mana na pół. Thor uderza Surfera w głowę, przez co ten spada ze swojej deski. Na ziemi rusza na przybysza kolejna zgraja zombies. Atakując Surfera, Wolverine traci swoją prawą rękę. Na prośbę Iron Mana, Wolverine podrzuca korpus Starka w górę, aby ten mógł znowu latać. Z ukrycia walkę obserwuje Giant-Man, który nie zamierza dołączać do tej makabry.

Przy wysypisku samochodów dyskutują Spider-Man i Banner. Parker odrywa sobie złamaną nogę, zaś Banner przemienia się w Hulka, po czym wyrywa Surfera z objęć trupich towarzyszy. Sługa Galactusa podpala twarz Hulka, wyrywając się z jego uścisku. Cap rzuca w uciekiniera tarczą, ale Surfera dopada poparzony Hulk, który zjada jego głowę. Giant-Man bierze na ręcę niepełnosprawnych Iron Mana i Spider-Mana. Następnie chwyta ciało Surfera i daje kilka kęsów swoim najbliższym towarzyszom. Hercules dostrzega, że Hulk nie połknął głowy Surfera i próbuje wyjąć ją z jego ust, na co zielony olbrzym reaguje agresją, miążdząc mu głowę. Beast ma pretensje do Capa, że ciało przybysza podzielili tylko między swoje „gremium”. Ku zaskoczeniu Rogersa z jego dłoni wypływa strumień energii, który wypala głowę Beasta. Okazuje się, że ci, którzy spożyli Surfera, zyskali jego moce.

W innej części miasta ulice przemierza o kulach mocno okaleczony Black Panther, który niesie ze sobą głowę Wasp. Janet prosi go, by dał jej kawałek swojego ciała w ramach wdzięczności za pomoc w organizacji jego ucieczki. Panther odmawia, nie mogąc zrozumieć choroby, jaka dotknęła jego przyjaciół. Nagle pojawiają się przed nim ludzie Magneto szukający swojego przywódcy.

Giant-Man, Captain America, Wolverine, Luke Cage, Iron Man, Hulk i Spider-Man, którzy wybili pozostałych trupich towarzyszy, wypluwają z niesmakiem części ich zwłok. Szukając jedzenia, odbarzeni mocą Surfera, zombies trafiają na Galactusa, który przybył pożywić się ich światem. Galactus jest zaskoczony, słysząc, że jego wysłannik został zjedzony.

Recenzja

Czysta akcja pełna makabry i przemocy. Scenarzysta postanowił „odchudzić” społeczność zombies poprzez zawiązanie w jej ramach nieformalnej grupy składającej się z Giant-Mana, Kapitana Ameryki, Wolverine’a, Luke Cage’a, Iron Mana, Hulka i Spider-Mana. Wszyscy oni pożywiają się ciałem Silver Surfera, dzięki czemu przejmują jego kosmiczne moce. Nowo nabyte zdolności wykorzystują, aby wyeliminować pozostałych trupich towarzyszy (a więc potencjalne gęby do wyżywienia), jednakże martwi (sic!) koledzy/koleżanki nie są zbyt smaczni. Świetny pomysł.

Sporo humoru, zwłaszcza w scenach dotyczących cierpiących na brak części ciała zombies. Dowiadujemy się przy okazji, jak wyglądają ludzie z kosmicznej bazy, którzy skontaktowali się z Magneto w pierwszym numerze. Ciekawi mnie, jak scenarzysta rozwinie wątek zbiegłego z laboratorium Black Panthera. Na koniec pojawia się Galactus – istota żywiąca się planetami, ale wszystko wskazuje na to, że to on stanie się daniem głównym dla wygłodniałych superbohaterów. Szykuje się niezła jatka. A temu numerowi wystawiam 5 pajączków. Przednia zabawa!

Ocena:

Autor: Dawidos

Marvel Zombies #3

Marvel Zombies #3 Marvel Zombies #3 Marvel Zombies #3


Related Articles

About Author