komiksy: 1831 komiksy polskie: 150 seriale animowane: 112 biografie: 59

Dr. Ashley Kafka

Dr Ashley KafkaWzrost: 170 cm (ostateczny)
Waga: 59 kg
Oczy: Brązowe
Włosy: Czarne
Znaki szczególne: Została odmłodzona, a jej ciało stało się chudsze i zgrabniejsze. Zwiększył się jej też wzrost
Prawdziwe imię: Ashley Kafka
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Brak
Obecny zawód: Nieznany
Poprzedni zawód: Dyrektor i psychiatra Ravencroft – Szpitala Psychiatrycznego dla Szalonych Przestępców
Obywatelstwo: Przypuszczalnie amerykańskie
Status prawny: Niekarana
Miejsce urodzenia: Nieznane
Stan cywilny: Wolna
Znani krewni: Nieznana z imienia matka (zmarła), Norma (siostra, zmarła)
Znani powiernicy: John Jameson, Spider-Man i Edward Whelan
Znani sojusznicy: Spider-Man, John Jameson
Główni wrogowie: Shriek, Chameleon, Vermin i Judasz Podróżnik
Stałe miejsce pobytu: Nieznane
Poprzednie miejsce pobytu: Ravencroft Asylum (jako psychiatra)
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Brak
Wykształcenie: Doktorat z psychologii
Poziom siły: Zwykły
Moce: Brak
Umiejętności: Dobry psycholog/psychiatra
Wyposażenie: Brak
Bronie: Brak
Ograniczenia: Całkowite oddanie i poświęcenie się pacjentom powoduje, że nie ma czasu na własne życie

Ashley Kafke poznaliśmy jako czternastoletnią dziewczyne, która musiała zajmować się domem i opiekować się niedorozwiniętą umysłowo siostrą, Normą. Jej matka nie była w stanie tego robić, ponieważ ciężko chorowała. Kiedy Ashley miała dziewiętnaście lat, jej matka zmarła. Zmęczona zajmowaniem się tylko innymi, zdecydowała się umieścić swoją siostrę w sierocińcu i zająć się własnym życiem. Jednakże wciąż pomagała innym ludziom rozwiązywać ich problemy. Po śmierci Normy zaczęła studiować psychologie.

Jej pierwszym pacjentem był Vermin, którego starała się wyleczyć na prośbę Reeda Richardsa na uniwersytecie Empire State. Pomogła też Spider-Manowi w uporaniu się z dzięciecym poczuciem winy za śmierć jego rodziców. Terapia Vermina zakończyła się pozytywnie, a Kafka zdołała go wyleczyć z jego drugiej tożsamości.

Doktor Kafka próbowała też wyleczyć Harry’ego Osborna, ale władze uznawszy, że jego sytuacja jest zupełnie inna niż Vermina zaaresztowały go bez odbycia terapii. Kafka była też pomysłodawczynią utworzenia silnie – strzeżonego ośrodka dla szalenie niebezpiecznych i chorych umysłowo przestępców. Doktor Kafka objęła posadę dyrektora szpitala i głównego psychiatry, John Jameson był szefem bezpieczeństwa, a Edward Whelan (wyleczony Vermin) został asystentem pani doktor. Ośrodek został nazwany Ravencroft Asylum i stał się miejscem leczenia/pobytu tak groźnych psychopatów jak Carnage, Chameleon, Carrion II i Shriek.

Incydent z Chameleonem zakończył karierę Doktor Kafki. Dowiedziawszy się, że rząd chce zabrać Chameleona tuż przed zakończeniem terapii, Ashley porwała swego pacjenta i przechowała go w jednym z magazynów. Chameleon, chcąc dorwać Spider-Mana uciekł i dokonał nowych zbrodni. Ashley Kafka i John Jameson zostali wylani z pracy, a nowym zarządcą Ravencroft został Doktor Leonard Samson.

Bardzo dziwną sprawą w biografii doktor Kafki jest jej wiek. Kiedy powstał Ravencroft miała około 50 lat, po stracie pracy widziano ją jako 20 letnią kobiete o ciele super-modelki. Sprawa ta dotąd nie została wyjaśniona. Obecny zawód Ashley jest również nieznany. Wiadomo tylko tyle, że spotyka się ona z Johnem Jamesonem i planuje z nim małżeństwo.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk