komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man: Reign #3

Spider-Man: Reign #3Numer: Spider-Man: Reign #3
Tytuł: Book Three
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Kwiecień 2007
Scenariusz: Kaare Andrews
Rysunki: Kaare Andrews
Tusz: Kaare Andrews
Kolory: Jose Villarrubia
Litery: Chris Eliopoulos
Okładka: Kaare Andrews
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $3.99
Przedruk PL: Spider-Man: Władza

Streszczenie

W sali burmistrz Waters rozmawia z obezwładnionym Jonahem. Przyznaje się, że to on stoi za wszystkim. Ma kontrolę nad mediami i całym miastem. Żołnierze rzucają Jamesona na ziemię. Burmistrz podchodzi do niego z nożem. Przymierza się do ataku, gdy nagle JJJ chwyta ostrze, wyrywa je napastnikowi z dłoni i rzuca się na niego. Nim się orientuje, burmistrz ma podcięte gardło. Podchodzi do niego asystent ofiary, Saks. Gdy JJJ wymierza cios, nóż pochłania czarna maź.

Na cmentarzu Doctor Octopus chwyta Parkera. Mówiąc do niego, coraz bardziej się zbliża. Widać jego twarz. Okazuje się, że to sam szkielet animowany przez macki. Wykopuje trumnę MJ z ziemi i wyrzuca z niej ciało. Peter przypomina sobie moment, w którym MJ leżała w szpitalu. Nagle słychać dźwięk policyjnych syren. Mary Jane mówi “Idź…”. Parker przebiera się i wyskakuje przez okno.

W świecie żywych Peter przytula ciało MJ. Cały zapłakany przeprasza ją. Mówi, że według lekarzy doszło do radioaktywnego skażenia. Peter obwinia się za to, bo to jego krew jest napromieniowana. W chwili, gdy trup Mary Jane odgryza Peterowi skórę z brody, łapią ją macki i wciągają w głąb ziemi. MJ mówi, że nigdy nie dał jej dokończyć zdania: “Idź… bierz ich tygrysku”.

Na dachu siedzi ocalona z łapanki dziewczynka. Wspomina Kasey’a. ”DBN” prezentuje występ asystenta burmistrza, Edwarda Saksa. Opowiada on o bezpieczeństwie, jakie stwarza Sieć.

W sali lekarz opatruje burmistrza. Jonah, wiedząc, że asystent jest połączony z symbiontem, pyta się, jaką mają umowę i co on mu obiecał. Waters mówi, że robi to, co najlepsze dla wszystkich. JJJ chce go uświadomić, jak działa obcy. Niestety za późno. Do pokoju wchodzi Saks, dawny Eddie Brock. Edward zaczyna przemianę. Burmistrz mówi, żeby przestał, że nie tak się umawiali. Symbiont każe mu milczeć i informuje ich, że przechodzą do drugiej fazy. Waters robi, co mu każe obcy.

Góra wieży, z której rozpleciona jest siatka ochronna, eksploduje. Z budynku wypadają trzy osoby z Reign. ”DBN” nadaje ciągłą relację z miejsca zdarzenia. W ziemię uderzają jakieś czarne opady. Dziewczynka siedząca na dachu też tego doświadcza. Uderzenie niszczy budynek, a ona spada. Ląduje jednak pomyślnie. Zauważa ciemną postać i ucieka. Dobiega do kościoła, w którym spotkała Jonaha. Otwierając drzwi, wpuszcza tym samym do środka bestię, która pochłania resztę dzieci. W tym samym czasie poobijany Peter, w porozrywanym stroju Pająka, chowa się w trumnie Mary Jane. Jonah próbuje zaś namówić Watersa, by coś zrobił, ten jednak ciągle jest przekonany o słuszności swoich czynów.

W kościele dziewczynka próbuje uratować kolegów. Uderza w dzwon, który osłabia symbiont. Dzieci się uwalniają, a stwór ucieka. Teraz to ona namawia ich do buntu przeciwko Reign i Sinner Six. Każe im założyć maski, aby nikt ich nie rozpoznał. W całym mieście słychać groźny dla symbionta dźwięk. Peter opuszcza trumnę, tym razem w czerwono-niebieskim stroju. Venom czuje, że Spider-Man nadchodzi.

Recenzja

Komiks robi się ciekawy. Wreszcie to wszystko ma jakiś sens. Mało mi przypadła do gustu scena z Octopusem, ale reszta była ok. Bardzo się cieszę, że wreszcie pojawia się Venom. Ma lekkie wodogłowie, ale jest ogromny. Fajnie, że za tym wszystkim stoi symbiont. Niestety, znowu nie złapała mnie chęć przeczytania kolejnego numeru. Jak seria mnie interesuje, to nie mogą się doczekać, aż dorwę kolejną część, ale w tym przypadku tak nie jest.

Moim zdaniem wszystkie trzy numery, które przeczytałem są mało przyjemne. Komiks oceniam na 3,5.

Ocena:

Autor: Deadpool92

Spider-Man: Reign #3 Spider-Man: Reign #3 Spider-Man: Reign #3

Spider-Man: Reign #3 Spider-Man: Reign #3 Spider-Man: Reign #3

Spider-Man: Reign #3 Spider-Man: Reign #3 Spider-Man: Reign #3


Related Articles

About Author

Dawidos