komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man: Reign #2

Spider-Man: Reign #2Numer: Spider-Man: Reign #2
Tytuł: Book Two
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Marzec 2007
Scenariusz: Kaare Andrews
Rysunki: Kaare Andrews
Tusz: Kaare Andrews
Kolory: Jose Villarrubia
Litery: Rus Wooton
Okładka: Kaare Andrews
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $3.99
Przedruk PL: Spider-Man: Władza

Streszczenie

J. Jonah Jameson wraz z dzieciakami namawia ludzi do buntu. Całe zdarzenie jest później komentowane w ”DBN”. Do ogromnej sali wpada rozwścieczony burmistrz Waters. Nie może uwierzyć, że Spider-Man powrócił. Jego asystent Saks ma pewną propozycję. Prowadzi go do Vault, miejsca, gdzie kilku ochotników (Sinner Six) poddaje się genetycznej modyfikacji. Doradca mówi, że w ciele każdego z nich są umieszczone malutkie ładunki wybuchowe – jeśli jeden z sześciu zacznie działać na własną rękę, wszyscy wybuchną.

Na ulicy dziewczynka, która jako jedyna z trójki dzieci uratowała się z łapanki (Spider-Man: Reign #1), ma starcie z Reign, którzy odbierają jej nielegalny materiał z druku Jamesona. Po odejściu mężczyzn jakiś dzieciak proponuje jej pomoc. Ma na imię Kasey. Mówi o miejscu, gdzie jest więcej takich jak oni. Dziewczynka przyjmuje ofertę. Dzieci docierają do opuszczonego kościoła, gdzie JJJ namawia młodzież do buntu. Były wydawca ”Daily Bugle” każe Kasey’owi włamać się do sieci. Nagle na wszystkich ekranach w mieście widać postać Spider-Mana. W tle słychać głos namawiający do sprzeciwienia się obecnej władzy.

W mieście zbiera się tłum. Reign próbuje go rozproszyć. Nagle pewien człowiek w białym przebraniu stawia magnetofon i włącza kasetę. Słychać muzykę. Żołnierze pod wpływem melodii zaczynają tańczyć. Zachowują się jak zahipnotyzowani. Postać przedstawia się jako Hypno Hustler. Mówi, że trzeba pomóc Pająkowi. Nagle radio się psuje. Reign uwolnieni spod wpływu muzyki wyjmują pistolety. Padają strzały i biała postać ginie. Wszystkiemu przyglądają się Jameson z dziećmi.

W mieszkaniu Peter się pakuje, bo chce opuścić miasto. Widząc, że MJ jest ciągle w proszku, strasznie się denerwuje. Podchodzi do stojącej przy oknie kobiety. Na zewnątrz panuje chaos. Gdy Reign odpala rakietę w kierunku okna, Mary się uśmiecha. Peter odpływa w świat wyobraźni. Po chwili wraca do żywych. Ma na sobie już czarny kostium Spider-Mana. Wpada w tłum i walczy z Reign. Jeden z żołnierzy orientuje się, że program musi być nadawany przez Jamesona. Rzuca się na niego i obezwładnia. Kasey krzyczy do Jonaha, że już dłużej nie utrzyma połączenia. Nagle Kraven Łowca przebija go nożem. Chłopak pada martwy.

Dysydentów otaczają zmodyfikowani genetycznie ochotnicy: Electro, Kraven, Mysterio, Sandman i Scorpion. Wszyscy są podwładnymi burmistrza. Electro atakuje Spider-Mana, którego potem przygniata piaskowa pięść. Do ledwo żywego Pająka podchodzi Kraven. Bierze go za frak i zdejmuje maskę, ujawniając poobijaną i zakrwawioną twarz starca. Wszyscy super-łotrzy rzucają się na Pająka. Chwilę później pojawia się osoba z mackami, która porywa Petera.

W studiu ”DBN” reporterzy Miller i Varr, siejąc rządową propagandę, rozmawiają o chaosie, jakiego nie było od 30 lat, po czym pokazują uroczyste rozplecenie siatki ochronnej nad miastem w ramach projektu Sieć (Webb) z udziałem burmistrza. W tym samym czasie Reign aresztują Jamesona. Na cmentarzu osoba z mackami kopie w ziemi, a skatowany Parker leży przy grobach Mary Jane, Bena i May.

Recenzja

Moim zdaniem ten numer nie jest lepszy od poprzedniego. Trochę w nim za dużo buntującego się Jamesona, a za mało głębszej fabuły. Tak jak jego poprzednik komiks jest bardzo brutalny (w porównaniu z taką ”normalną” serią jak The Amazing Spider-Man). Długo czekałem na walkę Pająka z przeciwnikami o supersile, ale niestety zawiodłem się. Twórcy mogliby postarać się i wymyślić jakichś nowych wrogów. Przywołanie starych przeciwników to bardzo trudne zadanie, a oni nie przyłożyli się do tego za bardzo.

Chciałbym powiedzieć, że czekam na to, co stanie się w kolejnym numerze, ale niestety tak nie jest. Komiks oceniam na 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Deadpool92

Spider-Man: Reign #2 Spider-Man: Reign #2 Spider-Man: Reign #2

Spider-Man: Reign #2 Spider-Man: Reign #2 Spider-Man: Reign #2

Spider-Man: Reign #2 Spider-Man: Reign #2 Spider-Man: Reign #2


Related Articles

About Author

Dawidos