komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

Toxin

ToxinWzrost: 188 cm
Waga: 96 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Brązowe
Znaki szczególne: Wydłużona szczęka i „zęby”, zaostrzone palce i ruchome macki kostiumu
Prawdziwe imię: Patrick „Paddy” Mulligan
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Sekretna
Obecny zawód: Oficer policji
Poprzedni zawód: Brak
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Niekarany
Miejsce urodzenia: Nowy York
Stan cywilny: Żonaty, w separacji
Znani krewni: Gina Mulligan (żona), Edward Mulligan (syn), Carnage (ojciec symbiotu), Venom (dziadek symbiotu), Pan Mulligan (ojciec, zmarły), Pani Mulligan (matka)
Znani powiernicy: Spider-Man, Black Cat
Znani sojusznicy: Spider-Man, Black Cat
Główni wrogowie: Venom, Carnage, Razor-Fist, King Cobra
Główne miejsce pobytu: Nowy York
Poprzednie miejsce pobytu: Brak
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Brak
Wykształcenie: Ukończony college
Poziom siły: Przewyższający ludzkie możliwości – silniejszy od Venoma i Carnage’a razem wziętych
Moce: Jego symbiot w wyniku połączenia genów Venoma i Carnage’a zyskał znacznie większą siłę fizyczną, dzięki czemu Mulligan jest silniejszy niż jego „przodkowie”. Dysponuje kamuflażem, potrafi więc imitować każdy rodzaj ubrania
Umiejętności: Toxin posiadł zdolność do przyklejania się do ścian i tworzenia „nici” umożliwiających mu przemieszczanie się z jednego budynku na drugi. Potrafi także tworzyć wydłużone szpony oraz ostre bronie
Wyposażenie: Brak
Bronie: Brak
Ograniczenia: Symbiot jest podatny na dźwiękowe i cieplne ataki. Dodatkowym ograniczeniem jest fakt, iż Mulligan nie potrafi zbytnio kontrolować Toxina
Pierwszy występ: Venom vs Carnage #1 (Patrick Mulligan), Venom vs Carnage #2 (Toxin)

Urodzony w irlandzkiej familii, w której każdy mężczyzna był policjantem, Patrick Mulligan prowadził cudowne życie, ożenił się z Giną i założył własną rodzinę. Oczekiwali dziecka, a jemu samemu dość dobrze szła praca w Nowojorskiej Policji. Jednak nie spodziewał się, że będzie miał okazję spotkać psychopatycznego mordercę Carnage’a, który akurat był w ciąży. Carnage umieścił nasienie w ciele mężczyzny i pozwolił, aby jego potomek rozwijał się w jego wnętrzu.

W tym samym czasie inny psychopata, Venom, przekonywał swego syna, co do potomka symbiotu. Carnage upierał się, aby go zabić, jednak Venom był zdania, że jako tysięczny symbiot w ich linii pokoleń, „Toxin” prawdopodobnie dozna choroby psychicznej z powodu rozpadu genów. Carnage odszukał Mulligana w apartamencie, zrzucając przy tym jego żonę ze schodów. Na szczęście Spider-Man zdołał uratować kobietę, a Black Cat ruszyła śladem psychopaty. To właśnie ona wyrwała policjanta z łap Carnage’a, który usiłował go zabić.

Następnego dnia Pat odwiedził swoją żonę i synka w szpitalu. Wieczorem wezwała go służba. Pat miał rozwikłać sprawę kradzieży obrazów, w którą zamieszana była Black Cat. Właśnie wtedy zaczęły dręczyć go dziwne głosy i myśli.

Gdy Mulligan odnalazł kobietę, w mieszkaniu pojawił się Cletus Kasady. Patrick zaczął przemieniać się w Toxina. Konfrontacja była nieunikniona, w której górę, o dziwo brał nowonarodzony Toxin. Całemu zajściu uważnie przyglądał się Venom, który postanowił na razie nie ingerować w sprawy syna i wnuka. Po dosłonym wyrzuceniu Carnage’a z budynku, Pat przybrał postać człowieka i zawarł umowę z Black Cat. Obiecał, że ją nie aresztuje, jeśli nikomu nie powie o jego drugiej tożsamości.

Podczas drugiego starcia z Carnagem, Toxin o mało co nie zabił swego ojca. Zdenerwowany Mulligan wrócił do domu, aby zarzyć snu w towarzystwie żony. Męczyły go jednak przeróżne myśli, które nie pozwalały mu zasnąć. Nieświadomy, w części przemieniał się w Toxina. Cały proces rozwoju symbiotu obserwowali uważnie Venom i Carnage, którzy na nieokreślony czas zawarli pokój.

Mulligan dostał wezwanie do banku, gdzie doszło do rabunku. Zjawił się tam jako Toxin, który przejął nad nim władzę i o mało co nie zabił bandytów. Z trudem udało mu się kontrolować swego „wewnętrznego diabła”. W banku, pojawił się Spider-Man, który przemówił Patowi do rozsądku. Mulligan okłamał Spider-Mana, mówiąc, że tylko żartował, gdy groził bandytom zjedzeniem ich mózgów.

Na pogrzebie znajomego Black Cat, na którym była Felicja oraz Mulligan, niespodziewanie zjawili się Venom i Carnage. Niestety mając za wrogów Brocka i Kasady’ego, młody symbiot nie miał szans na wygraną. Po części pomogła mu w walce Cat, a większym stopniu przybyły Pająk. Pojedynek zakończył się remisem, gdyż oba wrogie symbioty uciekły. Spider-Man powiedział wówczas Mulliganowi, aby użył swoich mocy do walki ze złem, tak jak on to uczynił.

Po powrocie do domu Pat postanowił opuścić rodzinę, czując że może być dla niej zagrożeniem. To wydarzenie rozpoczęło nowy etap w jego życiu. Mulligan zaczął życie samotnika, mając u boku jedynie symbiota. Podczas poszukiwań Króla Kobry trafił do więzienia na Wyspie Rykera, gdzie z powodu braku dostępu do informacji o nim przesłuchał przestępcę znanego jako Mr. Hyde. Rozmawiał z nim o podwójnej naturze człowieka, o tym jak ją kontrolować. Od Hyde’a dostał kawałek kostiumu/skóry Kobry.

Po powrocie do domu, jego symbiot oświadczył, że Król jest gdzieś niedaleko. Pod postacią Toxina Patrick wyruszył w miasto, aby odszukać złoczyńcę. Udało mu się go odnaleźć, pobić i odstawić na pobliski posterunek policji. Podczas spaceru, Mulligan został zaczepiony przez Spider-Mana, który powiedział mu o zbirze znanym jako Razor-Fist, słynącym z krwawych wyczynów. Pająk powierzył mu zadanie pochwycenia go.

Mulliganowi opornie przychodziło panowanie nad symbiotem, jednak oboje zdołali dojść do porozumienia. Podczas jednego z „czasów wolnych”, kiedy to symbiot mógł korzystać z wolności, Toxin trafił na zbirów rabujących sklep. O mało co by nie zabił ich wszystkich i nie zniszczył doszczętnie całego sklepu, co wzbudziło gniew w policjancie. Patrick poradził Toxinowi, aby hamował swoje dzikie żądzę, jeśli chce żyć z nim w pokoju.

Podczas poszukiwań Razor-Fista, Pat wraz ze swoim osobistym partnerem trafił na młodego Antona, który niedawno dołączył do jego chorej bandy. Udało mu się namówić chłopaka, aby zabrał go do siedzyby Razora, gdzie doszło do pojedynku między Fistem, a Mulliganem. Właśnie wtedy Pat poznał poczucie humoru swego towarzysza, który odmówił mu pomocy w pojedynku, ale na szczęście odmowa trwała chwilę. Po przemianie Mulligana w Toxina, Razor-Fist uciekł, raniąc młodą dziewczynę, którą Pat zaniósł do szpitala.

Po tym jak Toxin rozszarpał zabójcę policjanta, Patrick udał się do Answera i Questiona, którzy doradzili mu samobójstwo. Mulligan postanowił skorzystać z ich rady i rzucił się na tory….jednak uratował go Toxin. Symbiot zaczął go dręczyć rozmową na temat życia i chrześcijaństwa. Gdy zbiegli z Wyspy Rykera Wrecking Crew wysadzili galerię i zniszczyli przy tym policyjny helikopter, na miejscu zdarzenia zjawił się Patrick i pod postacią Toxina rozprawił się z bandytami. Następnego dnia, używając zdolności symbiotu, Patrick pod postacią szarego człowieka imieniem Larry spotkał się ze swoją żoną i dzieckiem w parku.

Pewnego dnia, do mieszkania Mulligana przyszedł szukający go ojciec, gdzie trafił na Razor-Fista, który go ciężko pobił. Ojciec Patricka zmarł. Na pogrzebie rodzica Patrick został skrytykowany i opluty przez własną żonę. Wieczorem udał się do szpitala, gdzie leżał jego kolega z pracy pobity przez wyznawców Razor-Fista. Patrick powiedział o wszystkim Spider-Manowi i poprosił go, aby mu towarzyszył podczas pojedynku z Fistem, do którego doszło w jego kryjówce. Pojedynek wygrał Mulligan i tłumiąc chęć zemsty odstawił zbira na Wyspę Rykera.

Po wykonaniu swojej misji Mulligan udał się na spotkanie z żoną do kawiarni, aby wyjaśnić całkowicie swoje zachowanie i wytłumaczyć ukochanej dlaczego musiał porzucić rodzinę. Podczas rozmowy Patrick wyjawił przed żoną swoją drugą tożsamość, a po kawiarni rozległ się głośny krzyk… Wszystko wskazuje na to, że Mulligan dalej prowadzi podwójne życie, walcząc ze złem tak jak jego idol, Spider-Man.

Autor: Dengar


Related Articles

About Author

Majk