komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Power #5

Ultimate Power #5Numer: Ultimate Power #5
Tytuł: Ultimate Power, Part 5 of 9
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Czerwiec 2007
Scenariusz: J. Michael Straczynski
Rysunki: Greg Land
Tusz: Jay Leisten
Kolory: Justin Ponsor
Litery: Chris Eliopoulos
Okładka: Greg Land, Jay Leisten, Justin Ponsor
Redaktor: John Barber, Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Na czele eskapady ze świata Ultimate leci Thor, któremu na spotkanie wychodzi sam Hyperion. Dochodzi do pojedynku. Skandynawski bóg gromów wyraźnie przegrywa z Hyperionem, więc Nick Fury wysyła mu na pomoc dwójkę z Fantastycznej Czwórki: Invisible Woman i Human Torch. Sue tworzy kulę pola siłowego wokół przeciwnika, który zaczyna ją osłabiać samą siłą swoich mięśni. Ms. Storm otwiera małą dziurkę w polu, dzięki czemu jej brat ciska w przeciwnika płomieniami. Thor deklaruje się, że zaopiekuje się jego siostrą. Johnny zauważa, że jego płomienie nic nie robią Hyperionowi, decyduje się zaprezentować swoją najgroźniejszą broń – Nova. Superwojownik ze Squad Supreme wystrzeliwuje ze swoich oczu wiązkę promieni, które odbijając się wewnątrz bańki doprowadzają do eksplozji. Sue ostatkiem sił amortyzuje swym polem siłowym swój oraz swojego brata upadek. Thor atakuje Hyperiona Mjolnirem, lecz ten blokuje jego cios, odbiera mu młot i ku zdziwieniu boga gromów uderza go młotem.

W tym czasie Nick Fury w hellicarierze planuje odbicie Reeda. Spider-Man pisze potajemnie na kartce: „Nick Fury wie coś, czego nie chce nam powiedzieć. Co to? Jak?” i podaje ją Captainowi America. Ten dopisuje Pająkowi na kartce: „Dlaczego”, lecz ich rozmowa zostaje przerwana przez Fury’ego. Peter w ostatniej chwili zjada kartkę.

W międzyczasie Reed Richards zostaje przewieziony do bardziej pilnowanego obiektu. Usiłuje dowiedzieć się, co jest przyczyną jego przeniesienia, gdy nagle słyszy odgłosy walki. Wydłuża swoją szyję i przez szyb wentylacyjny zauważa walczących superwojowników ze świata Ultimate przeciwko Squadron Supreme.

Recenzja

Crossovery typu Ultimate Power przyciągają wielu czytelników, nie tylko przez występowanie postaci z różnych uniwersów, ale także poprzez walki między nimi. Ultimate Power #5 wreszcie zaspokoił wszystkich stylowym pojedynkiem między Hyperionem a Thor’em, Invisible Woman i Human Torch’em. Walka mi się bardzo podoba. Jest w niej wszystko: rozbudowana narracja, ciekawa animacja, wykorzystanie mocy w strategii oraz świetne rysunki. Zwróćcie uwagę na animacje i narracje podczas tej walki. Każda scena jest szczegółowo rozrysowana na wielu kadrach i panelach. Nie jest to już walka sprzed dwóch zeszytów, gdzie to widzieliśmy tylko migawki, że ktoś walczy z innym. Tutaj mamy rozbudowany fighting w dobrym stylu. Jest to bez wątpienia najlepszy issue tego crossoveru, do tej pory rzecz jasna.

Mam nadzieję, że Straczynski pokaże jeszcze jakąś arcyciekawą walkę. Nie ukrywajmy, że ta historia ma przyciągnąć fanów wielkich pojedynków. Straczynski napisał scenariusz do mojego ulubionego komiksu: „Midnight Nation”, więc ufam mu całkowicie, jestem wręcz pewien, że zaskoczy pozytywnie wszystkich czytelników. Pojawił się też wątek tajemnicy. Spider-Man zaczyna coś podejrzewać, jak się okazuje Captain America wraz z nim. Zapewne dowiemy się wszystkiego już w następnym zeszycie, co też takiego skrywa Nick Fury.

Podsumowując: Ultimate Power #5 przejdzie do historii na pewno jako komiks ze świetną walką, między tytanami. Dedukuję również, że będzie w przyszłości wiele wart, gdyż czytelnicy docenią kunszt tego numeru.

Ocena:

Autor: Sierp

Ultimate Power #5 Ultimate Power #5 Ultimate Power #5


Related Articles

About Author