komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #1/2

Ultimate Spider-Man #1/2Numer: Ultimate Spider-Man #1/2
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics & Wizard Entertainment 2002
Data wydania: Luty 2002
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert
Kolory: Transparency Digital
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Mark Bagley
Asystent redaktora: Brian Smith
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $0
Przedruk PL: Ultimate Spider-Man, Tom 3

Streszczenie

Na zebraniu w redakcji “Daily Bugle” J. Jonah Jameson prezentuje zrobione przez stażystkę Karen zdjęcie Spider-Mana atakującego człowieka i kobietę. Ben Urich przedstawia, jak było według ustaleń policji. Kobieta Tara Keegan, wychodząc ze sklepu, wyniosła buciki dziecięce, a za nią podążył czujny pracownik Warren Hepburn. Nie wiedząc, co ma zrobić, przyparł kobietę do ściany, grożąc wezwaniem policji.

Nagle z tłumu gapiów wyszedł wysoki i silny mężczyzna Clarence Wilson, który postawił się w obronie kobiety. Zaczął bić pracownika sklepu. Z kolei w jego obronie stanął młody blondyn Danny Rand, którego pięść zaświeciła się. Chciał uspokoić sytuację, co zeznał na policji, podczas późniejszego przesłuchania. Wtedy zjawił się Spider-Man, który zaatakował Randa i przez przypadek trącił kobietę. Doszło do bójki. Ostatecznie okazało się, że kobieta faktycznie wyniosła ze sklepu buciki.

Jameson szuka jakiegoś dobrego nagłówka szkalującego Pająka, jednak w jego obronie staje Ben Urich, który przedstawia sytuację z punktu widzenia Spider-Mana, gdyż ten udzielił mu komentarza. To sprawia, że Jameson obiecuje się zastanowić nad nagłówkiem i czy w ogóle historia warta jest wydrukowania. Sekundę po wyjściu wszystkich Jonah informuje Robertsona o podjęciu decyzji, że wyda tę historię.

Recenzja

Krótka, specjalna edycja Ultimate Spider-Mana wydana przez Wizard, która dostała ciekawą numerację, bo #1/2, przedstawia nam historię z redakcji “Daily Bugle”, przy okazji prezentując nową postać w tym uniwersum, a mianowicie Iron Fista. Tutaj mamy go jeszcze bez stroju, jako młodego adepta sztuk walki, zafascynowanego działalnością Spider-Mana. Widać, że młode uniwersum coraz intensywniej się rozszerza.

Od strony graficznej mamy specjalistę od Ultimate Spider-Mana: Marka Bagley’a. Klasa sama w sobie, której nie trzeba opisywać.

Krótka, aczkolwiek fajnie napisana historia dodatkowa nie wpływa w żaden sposób na życie Pająka w głównej serii Ultimate, a jednak warto się z nią zapoznać z uwagi na debiut Ultimate Iron Fista. 5 pajączków.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Ultimate Spider-Man #1/2 Ultimate Spider-Man #1/2 Ultimate Spider-Man #1/2

Ultimate Spider-Man #1/2 Ultimate Spider-Man #1/2 Ultimate Spider-Man #1/2

Ultimate Spider-Man #1/2 Ultimate Spider-Man #1/2 Ultimate Spider-Man #1/2


Related Articles

About Author

Dawidos