komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Blade #1

Blade #1Numer: Blade #1
Tytuł: Splinter Group
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Listopad 2006
Scenariusz: Marc Guggenheim
Rysunki: Howard Chaykin
Tusz: Howard Chaykin
Kolory: Edgar Delgado
Litery: Rus Wooton
Okładka: Marko Djurdjevic
Redaktor: Molly Lazer, Aubrey Sitterson, Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Szkoła podstawowa, Manhattan. W sali gimnastycznej Blade (Eric Brooks) walczy ze Spider-Manem, zamienionym w wampira! Nie chcąc zabić Parkera, Eric strzela mu w oba kolana. Obserwujący pojedynek Dracula mówi, że powinien zabić przyjaciela. Podbiega do Łowcy i chwyta go za gardło. Dzięki kołkowi ukrytemu w bucie Eric zabija Draculę. Przemierzając szkolne korytarze, dostrzega dzieci-wampiry.

Kiedyś, Soho, Anglia. Matka Blade’a prosi przyjaciółkę, by zawołała Lucasa, ojca Erica. Ta odpowiada, że należy wezwać lekarza, bo dookoła szyi jej dziecka zawiązała się pępowina. Zamiast doktora, zjawia się Deacon Frost, który kąsa kobietę w szyję, zarażając prz tym jej syna. Teraz. Blade rozmawia z agentem S.H.I.E.L.D. Widzi, jak funkcjonariusze wywożą skrępowanego Spider-Mana. Na pytanie o kondycję Pająka, odpowiada, że radioaktywna krew herosa zniszczy w przeciągu tygodnia enzymy odpowiedzialne za przemianę w wampira. Zapewnia, że Peter odzyska człowieczeństwo. Z podejrzeniem patrzy jednak na agentów S.H.I.E.L.D.

Kiedyś. Przybrana matka Blade’a rozmawia z powierniczką o przypadłości chłopca. Kobieta obiecuje, że będzie karmić go swoją krwią, tak długo, jak to konieczne. Helicarrier S.H.I.E.L.D. Blade przedostaje się na na pokład statku, zabija pilota-wampira i wchodzi do sali operacyjnej, gdzie dwa wampiry przeprowadzają sekcje Draculi. Jeden z chirurgów wyrzuca go przez okno. Łowca wpada do pomieszczenia pełnego latających wampirów! Kiedyś. Spacerujący z przybraną matką młody Eric jest świadkiem napaści wampirów na pewnego człowieka. Rzuca mu się na ratunek. Mężczyzna zabija napastników dźgnięciem w serce. Po tym fakcie staje się nauczycielem Erica. Uczy go, jak rozpoznawać wampiry.

Teraz. Łowca sieje spustoszenie pośród agentów, zabijając ich światłem słonecznym i srebrnymi kulami. Przed opuszczeniem statku na spadochronie, dowiaduje się, że wampiry są wysoko postawieni w społeczeństwie. Tymczasem niejaki Lucas Cross dowiaduje się od doradcy o postępach w szukaniu pewnego przedmiotu. Na widok portetu pamięciowego Blade’a mówi, że wie sporo o Łowcy, gdyż ten jest jego synem!

Recenzja

W 2005 roku Marvel wypuścił trzecią serię komiksową o Bladzie, pół-wampirze, króry za cel swojego życia postawił sobie walkę z wszelkimi potworami na świecie, głównie wampirami, których obwinia za swoje przekleństwo. Pierwszy numer tej nowej serii przynosi sporo akcji, ale i sporo zaskoczeń dla czytelnika.

Pierwsza strona…. i już zaskoczenie w postaci Spider-Mana przemienionego w wampira! Czyżby do końca swojego życia Peter Parker miał żyć z długimi kłami? Na szczęście scenarzysta udziela rozsądnego wytłumaczenia stanu bohatera. Dalej mamy kolejne zaskoczenie. Pojawia się sam Książę Wampirów, Dracula (Vlad Tepes Dracula), którego Blade zabija kołkiem w serce. Jakby tego było mało, zostajemy zaskoczeni zarażeniem załogi Helicarrieru S.H.I.E.L.D. wampiryzmem. Blade musi się zmierzyć z chmarą przemienionych agentów! To dopiero wyzwanie. I na koniec największe zaskoczenie… poznajemy biologicznego ojca Blade’a, niejakiego Lucasa Crossa!

Numer spodoba się fanom Łowcy, zwłaszcza, że zawiera retrospekcje dotyczące początków jego życia. 4 pajączki, a miłośnicy Daywalkera mogą doliczyć 1 pajączka.

Ocena:

Autor: Dawidos

Blade #1 Blade #1 Blade #1


Related Articles

About Author

Majk