komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Doctor Strange: Damnation #2

Doctor Strange: Damnation #2Numer: Doctor Strange: Damnation #2
Tytuł: Damnation, Part 2
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Maj 2018
Scenariusz: Nick Spencer & Donny Cates
Rysunki: Szymon Kudranski
Tusz: Szymon Kudranski
Kolory: Dan Brown
Litery: Travis Lanham
Okładka: Rod Reis
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Wong i Bats siedzą w knajpie, w której w pewnym momencie dochodzi do awantury. Okazuje się, że to Blade rozrabia i zabija kilku wampirów. Widząc nietypowych gości, domyśla się, że mają dla niego robotę. Kolejnym przystankiem jest góra Wundagore, gdzie trafiają na Elsę Bloodstone, która bardzo chętnie zabije kilka demonów. Równie łatwo przekonują do pomocy Iron Fista i Mister Knighta z NYC. Kolejnym przystankiem jest Floryda. Po krótkiej rozmowie Wong, Bats, Doctor Voodoo i Man-Thing przechodzą przez portal.

Na niewielkiej zapyziałej stacji benzynowej zatrzymuje się Ghost Rider i po zrobieniu niewielkich zakupów zostaje zaczepiony przez Wonga, któremu odmawia, zanim tamten zdążył otworzyć usta. Oznajmia, że kieruje się w stronę nieoznakowanego grobu dziewczynki, której nikt nie udzielił pomocy, i musi ją pomścić i że jest to ważniejsze, niż cokolwiek, co Wong ma do powiedzenia. Jednak słowa o tym, że Mephisto sprowadził piekło na Ziemię, przekonują Ducha Zemsty.

Jakiś czas później, w pozostałościach Sanctum Sanctorum, Wong wtajemnicza swoją drużynę w to, co się niedawno wydarzyło. Po dość burzliwej wymianie zdań w końcu zapada spokój i Wong może zdradzić swój plan. Pozostali mają za zadanie trzymać Ghost Avengerów z daleka, aby on i Bats mogli zakraść się do wieży Mephista i uwolnić Stephena.

Po wyznaczonym czasie cała drużyna teleportuje się na ulice Las Vegas i niemal natychmiast stają do walki nie tylko z demonami, ale i Ghost Avengerami. Nagle na przemienionych bohaterów spada betoniarka. Okazuje się, że rzucił nią Scarlet Spider. Pająk sugeruje, aby poszli za nim w bezpieczne miejsce. Blade zauważa, że Wong gdzieś zniknął. Wong walczy z demonami, gdy nagle… pojawia się Ghost Strange!

Recenzja

Wong zebrał dość nietypową drużynę i ruszył na pomoc Stephenowi. Muszę przyznać, że zaskoczeniem dla mnie było wybranie na przykład Blade’a, który ostatnimi czasy coś mało pojawia się w komiksach Marvela. Jednak ważne jest to, co drużyna może osiągnąć. A trzeba przyznać, że stawka jest wysoka.

Zaskoczeniem i to dużym jest obecność Scarlet Spidera… bo co taki Pająk może zdziałać w walce z demonami? Z drugiej jednak strony fakt, że mieszka w Las Vegas, jakby zmuszał go do włączenia się w tę sprawę. Może odegra tu jakąś kluczową rolę? Pożyjemy, zobaczymy.

Bardzo ciekawe wydaje się zrobienie ze Strange’a kolejnego ghostriderowego tworu. Czyżby oznaczało to, że Mephisto przejął kontrolę nad magiem? Co to może oznaczać dla Wonga? Czekam na kolejny zeszyt.

Ocena:

Autor: Dengar

Doctor Strange: Damnation #2 Doctor Strange: Damnation #2 Doctor Strange: Damnation #2

Doctor Strange: Damnation #2 Doctor Strange: Damnation #2 Doctor Strange: Damnation #2

Doctor Strange: Damnation #2 Doctor Strange: Damnation #2 Doctor Strange: Damnation #2

Doctor Strange: Damnation #2 Doctor Strange: Damnation #2 Doctor Strange: Damnation #2


Related Articles

About Author

Dawidos