komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Fallen Son: The Death of Captain America #2 – Avengers

Fallen Son: The Death of Captain America #2 - AvengersNumer: Fallen Son: The Death of Captain America #2 – Avengers
Tytuł: Anger
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Czerwiec 2007
Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Ed McGuinness
Tusz: Dexter Vines
Kolory: Jason Keith
Litery: Richard Starkings, Comicraft
Okładka: Ed McGuinness, Michael Turner
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Redaktor: Bill Rosemann
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Mighty Avengers:
Ms Marvel informuje zebranych w Avengers Jet, że mają schwytać Tiger Sharka, który jest w posiadaniu rogu Gabriela, dzięki czemu może wezwać wodne potwory. Mówi również, że Iron Man jest czymś zajęty i nie może wziąć udziału w misji. Po chwili w odrzutowcu pojawia się hologram Starka w zbroi i mówi wszystkim o niespodziewanych gościach w Helicarrierze, jakimi byli Doktor Strange i Wolverine. Ares jest zdania, że sami zrobili z siebie przeciwników i należało ich pokonać. Black Widow dostrzega ich cel.

Ms. Marvel wypowiada słynne słowa “Avengers Assemble” i po chwili Mighty Avengers zaczynają rozprawiać się z morskimi potworami i Tiger Sharkiem. Wśród nich brakuje Sentry’ego, który po chwili pojawia, by wyrzucić w przestrzeń kosmiczną jednego z potworów. Ms Marvel brutalnie okłada pięściami Tiger Sharka, wypominając mu, że tacy jak on nie dbają czy komuś stanie się krzywda czy też ktoś zginie. Pojawia się Namor, który przy pomocy rogu Gabriela wycofuje pozostałe potwory i pyta się Carol, co chce osiągnąć, wyładowując swój gniew po śmierci Kapitana Ameryki na Tiger Sharku. Zabiera nieprzytomnego przeciwnika ze sobą i odchodzi. Ares jako jedyny cieszy się z wygranej bitwy.

New Avengers:
Do opuszczonego domu Doktora Strange’a przychodzi Thing. Zjawia się na grę w karty. Do stołu zasiadają: Spider-Man, Iron Fist, Spider-Woman, Luke Cage i Ben. Jedno krzesło pozostało wolne.

Thing denerwuje Spider-Woman, przypominając jej o tym, że pracowała dla Hydry. Spider-Man uspokaja ją i chwile później pyta, czy porozmawiają o śmierci Kapitana. Pozostali ignorują to pytanie. Cage zatrzymuje Hawkeye’a i Patriota przed pójściem na patrol, jednak puszcza ich za namową Iron Fista.

Zjawia się Wolverine, który, by usiąść bierze krzesło pozostawione dla Kapitana Ameryki, co denerwuje Petera. Obaj skaczą sobie do gardeł. Pająk nie chce słyszeć o tym, że Steve nie żyje. Thing uspokaja obydwu herosów. Parker ma dość gry i postanawia wrócić do domu. Logan mówi pozostałym, że pójdzie za nim, by mieć pewność, że tam dotrze. Pozostali wyraźnie przygnębieni całą sytuacją kontynuują grę w karty.

Recenzja

Komiks świetnie pokazuje, jak dwie drużyny herosów odczuwają gniew po stracie Kapitana Ameryki oraz jak sobie z nim radzą (lub też nie). Szczególnie wyróżniają się dwie postaci: Carol Danvers i Peter Parker. Podobnie do siebie zachowują się również Ares i Wolverine, bo wydają się być obojętni.

Do grona ważniejszych osób tego numeru można jeszcze zaliczyć Spider-Woman, ale ta unosi się gniewem, gdy Ben wypomina jej bycie agentką Hydry. W tej sytuacji nie potrzeba czyjejś śmierci, by unieść się gniewem. Pozostali członkowie obu drużyn w komiksie pełnią bardziej marginesowe role. Komiks został napisany w taki sposób, że zarówno Mighty jak i New Avengers dostali po tyle samo stron i kadrów, mnie osobiście bardzo się to spodobało.

Komiks jest bardzo dobry, tak więc oceniam go na 5 pajączków.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Fallen Son: The Death of Captain America #2 - Avengers Fallen Son: The Death of Captain America #2 - Avengers Fallen Son: The Death of Captain America #2 - Avengers


Related Articles

About Author

Majk