komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Force #2

Spider-Force #2Numer: Spider-Force #2
Tytuł: The Uncanny Spider-Force: Scream
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Styczeń 2019
Scenariusz: Christopher Priest
Rysunki: Paulo Siqueira, Marcelo Ferreira & Szymon Kudranski
Tusz: Oren Junior, Roberto Poggi & Szymon Kudranski
Kolory: Guru-eFX
Litery: VC’s Joe Sabino
Okładka: Shane Davis, Michelle Delecki & Morry Hollowell
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski & Annalise Bissa
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Earth-3145. Wcześniej. Astronautka Annie kończy naprawę na zewnątrz stacji kosmicznej i wchodzi na pokład. Nagle w ciemności zauważa Vernę, która dopada ją i pyta, gdzie jest kryształ. Kobieta nie wie, o czym Dziedzicząca mówi, lecz napastniczka i tak ma zamiar się dowiedzieć prawdy. Wysysając energię życiową astronautki, również przyswaja jej myśli. Ktoś sprowadził kryształ na tę stację i Verna ma zamiar odnaleźć go, a wraz z nim duszę swojego ojca.

Earth-3145. Teraz. Astro-Spider atakuje Spider-Ashley i Spider-Kida, uważając, że są jakimiś robotami. Po chwili do walki dołącza również Jessica oraz Kaine, który dochodzi do wniosku, że ich przeciwnik posługuje się telepatią. Scarlet Spider namawia Astro-Spidera, aby użył swoich mocy, by zobaczył, że są po tej samej stronie. Po chwili czwórka Pająków widzi w swoich głowach zlepek wydarzeń z przeszłości, nie tylko Astro-Spidera, ale i Ashley Barton czy Spider-Kida. Okazuje się, że pajęczy astronauta to John Jameson. Kaine oznajmia, że Jameson wie, kim są, i czas, aby podjął decyzję.

Stacja kosmiczna. Verna i towarzyszący jej Scorpion zabijają wszystkich na swej drodze, poszukując kryształu z duszą Solusa. Dziedzicząca nie wyczuwa obecności poszukiwanego przedmiotu, co nasuwa jej jedną myśl: kryształ został zabrany ze stacji. Nakazuje jednemu z ludzi nadać komunikat.

Astro-Spider odbiera komunikat o śmieci swojej żony, na co reaguje złością i próbuje wyrzucić z pokładu swojego statku czwórkę Pająków. Jessica przekonuje go, żeby im pomógł. Podczas podróży Astro-Spider opowiada im o tym, jak jego Ziemia została zniszczona przez atomową wojnę, którą przeżyło 36 ludzi. Gdy docierają na pokład stacji, zauważają dryfujące wszędzie wysuszone zwłoki. Drużyna się rozdziela, Kaine i Jess ruszają w jednym kierunku, natomiast Ashley, Charlie oraz John w drugą. Niestety Astro-Spider porzuca swoich towarzyszy, oznajmiając, że oni mają swoją misję, a jego misją jest jego żona.

Verna wyczuwa kryształ Solusa, gdy nagle stacją wstrząsa wybuch, a ona sama wpada w elektryczną sieć Astro-Spidera, który wbija jej kryształ w pierś.

Recenzja

Hmm… Numer, przyznam szczerze, szczególnie mnie nie porwał. Nie oczekiwałem też historii, która powali mnie na kolana, ale tak czy siak, czytało się dość przyjemnie. Co do tożsamości Astro-Spidera, to spodziewałem się, że będzie to Jameson. Zastanawia mnie, skąd wzięła się u niego telepatia. Czyżby jakiś efekt uboczny promieniowania, które dało mu pajęcze moce przy udziale pająka w skafandrze? Może jeszcze czegoś więcej dowiemy się o tym Pająku w trzecim zeszycie. Zobaczymy.

Idąc dalej, generalnie chodzenie po stacji kosmicznej, po której błąka się krwiożercza istota przypomina mi nieco “Obcego”. W sumie… skąd Verna znalazła się na stacji? I skąd tam się wziął Scorpion? Na pewno pewnym plusem było pokazanie krótkich chwil z życia Ashley i Charliego, bo z całej czwórki Spider-Force są oni najbardziej tajemniczymi postaciami. Kto wie, może w przyszłości któreś z nich zostanie bardziej rozbudowane? No i najważniejsze pytanie, czy John zdołał zabić Vernę?

Fabularnie może szału nie ma, ale za to graficznie komiks prezentuje się bardzo ładnie. Ocena: 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Dengar

Spider-Force #2 Spider-Force #2 Spider-Force #2

Spider-Force #2 Spider-Force #2 Spider-Force #2

Spider-Force #2 Spider-Force #2 Spider-Force #2


Related Articles

About Author

Dawidos