komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Force #1

Spider-Force #1Numer: Spider-Force #1
Tytuł: The Uncanny Spider-Force: 15 Minutes
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Grudzień 2018
Scenariusz: Christopher Priest
Rysunki: Paulo Siqueira
Tusz: Oren Junior & Craig Yeung
Kolory: Guru-eFX
Litery: VC’s Joe Sabino
Okładka: Shane Davis, Michelle Delecki & Morry Hollowell
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kaine ma naprzeciw siebie Vernę i jej poddanych, w duchu przeklina towarzyszy, którzy wbrew jego rozkazowi ruszyli mu na pomoc. Spider-Woman (Ashley Barton) i Spider-Kid ratują Kaine’a i wciągają go na dach pędzącego składu metra. Widząc, że towarzysze zawalili tunel, który zaczyna wypełniać woda, cała trójka wskakuje do szybu wentylacyjnego. Tymczasem Hounds, ogary Verny, wpadają do radioaktywnej wody, która zaczyna je roztapiać. Tymczasem Pająki na ulicy spotykają Jessicę Drew, która nakazuje im natychmiast udać się do bunkra, bo ich kombinezony są uszkodzone i nie chronią ich przed radiacją.

Wczoraj, Earth-218. Młody chłopak zauważa dilerów narkotyków i robi im kilka zdjęć telefonem. Jeden ze zbirów grozi mu rewolwerem, jednak chłopak zakleja mu twarz pajęczyną. Zabiera dilerom forsę i daje im pierwsze i ostatnie ostrzeżenie – dziś pozbawił ich gotówki, następnym razem pozbawi ich zębów. Spider-Kid wraca do mieszkania, gdzie zauważa otwarty sejf i pieniądze. Okazuje się, że to Spider-Ashley, która opieprza go, że nie powinien pokazywać nigdy swojej twarzy. Po krótkiej wymianie zdań Ashley wyjawia Charliemu, po co przybyła i daje mu “zegarek” umożliwiający podróż między wymiarami.

Wczoraj, Earth-616. Kaine wchodzi do mieszkania Jess i zauważa, nie tylko otwarte drzwi, ale i panujący wewnątrz bałagan. Zaniepokojony dostrzega przyklejonego do drzwi Gerry’ego. Po chwili przez okno do mieszkania zagląda Spider-Woman, mówiąca, że cokolwiek Kaine chce, jej odpowiedź brzmi “nie”. Scarlet Spider wyjaśnia jej, że Inheritors powrócili. Kobieta jednak pozostaje niewzruszona, mówi nawet, że teraz Kaine ma dostęp do przeróżnych alternatywnych światów i może zwerbować inną Jessicę. Wychodząc, Scarlet oznajmia, że im młodszy pajęczy osobnik, tym Verna bardziej będzie nim zainteresowana.

Earth-616. San Francisco. Spider-Kid i Spider-Ashley wyskakują z portalu i zostają zaatakowani przez Superior Octopusa. Jak się okazuje, to tylko octobot. W laboratorium znajduje się również Kaine, który mówi nowoprzybyłym o śmierci Spider-UK. Pokrótce wyjaśnia Peterowi “Charliemu” Parkerowi, że Otto Octavius używał technologii do klonowania, która wpadła w łapy złych istot. Cała trójka już ma zakładać kombinezony ochronne, gdy nagle dołącza do nich Jessica Drew.

Earth-3145. Cała czwórka wyskakuje z portalu i nagle ich urządzenia do teleportacji zostają zakłócone. Kaine oznajmia, że Verna ukradła jeden z zegarków, aby ruszyć za nimi w pogoń. To właśnie Scarlet Spider uniemożliwił im teleportację, chciał mieć pewność że Verna nie ucieknie z tego świata. Krótką rozmowę Pająków przerywa ich pajęczy zmysł ostrzegający przed zagrożeniem. Ktoś do nich strzela. Tym kimś jest astronauta z działkiem w ręce i symbolem pająka na piersi.

Recenzja

No muszę powiedzieć, że pierwszy zeszyt tej miniserii bardzo mnie zaciekawił. Z jednej strony nie podoba mi się takie portretowanie Kaine’a, który wychodzi tutaj na buca chcącego poświęcić życie, w sumie to, niewinnych istot. A wszystko po to, by powstrzymać Vernę. Osobiście nie wydaję mi się, aby Scarlet był w stanie odebrać Gerry’emu Drew jego matkę, na pewno Kaine ma w rękawie jakiegoś asa.

Zaciekawiło mnie również to, w jaki sposób Christopher Priest dobrał Pająki wchodzące w skład Spider-Force. Spider-Kid wydaje się być lekkoduchem, z kolei Spider-Ashley (którą znamy z Old Man Logan) jest dla mnie zagadką. Póki co akcji zbyt wiele tu nie widzimy, ale numer mnie wciągnął. Szybko i dobrze się go czytało. Nie ukrywam, intryguje mnie ten Pająk z ostatniej strony. Kim jest Astro-Spider? Czy Kaine zdołał wciągnąć Vernę w pułapkę? Czekam na kolejny zeszyt!

Pod względem graficznym bardzo ładnie. Paulo Siqueira spisał się znakomicie, jego ilustracje są świetne. Wszyscy i wszystko jest narysowane ładną, cieszącą oko kreską. Mam nadzieję, że pozostałe dwa zeszyty tej miniserii również wyjdą spod jego ołówka.

Ocena:

Autor: Dengar

Spider-Force #1 Spider-Force #1 Spider-Force #1

Spider-Force #1 Spider-Force #1 Spider-Force #1

Spider-Force #1 Spider-Force #1 Spider-Force #1


Related Articles

About Author

Dawidos