komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ben Reilly: Scarlet Spider #14

Ben Reilly: Scarlet Spider #14Numer: Ben Reilly: Scarlet Spider #14
Tytuł: Bad to the Bone
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Kwiecień 2018
Scenariusz: Peter David
Rysunki: David Williams & Ray-Anthony Height
Tusz: Scott Hanna
Kolory: Rachelle Rosenberg
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Khary Randolph & Emilio Lopez
Asystent redaktora: Tom Groneman
Redaktor: Devin Lewis
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Do drzwi jednego z pokoi motelowych puka policja w asyście pracownika motelu. Mężczyzna ma nadzieję, że przebywający w pokoju gość nie zdemolował pokoju. Na łóżku zastają Bruce’a Campittiego, gwiazdę footballu i zawodnika drużyny Vegas Gold Chips, który pokazując na dziurę w ścianie, mówi, że sprawcą tego zamieszania był hipopotam (twór Wielkiego Ewolucjonisty – Hippo).

W centrum dla weteranów Terry przedstawia Kaine’owi swojego brata, Kerry’ego, który gra w football, a konkretnie w drużynie Vegas Gold Chips. Po chwili piłkarz odbiera telefon i dowiaduje się, że koledze z drużyny ktoś złamał rękę, przez co zwolniło się miejsce w drużynie i zaczyna dziś grać. Kerry zaprasza siostrę na mecz, ta z kolei zaprasza Kaine’a. Ten jednak odmawia i podrzuca kobiecie pluskwę, dochodząc do wniosku, że jeśli ktoś namierza zawodników z drużyny Kerry’ego, to on może być kolejnym celem.

Do drzwi domu Quentina Becka ktoś puka. Były złoczyńca zauważa postać w czarnej kominiarce. Gość mówi, że jest ze straży obywatelskiej i pyta, czy może wejść do środka. Podejrzliwy Mysterio zamyka drzwi, lecz Ben Reilly wprasza się do środka. Beck rozpoznaje go po głosie. Ben twierdzi, że muszą porozmawiać.

Terry i Kerry przyjeżdżają na stadion. Kobieta zostaje w samochodzie, a jej brat wita się z fankami. Nagle w stronę samochodu Kerry’ego Wrighta biegnie Hippo. Terry nie może odpiąć pasów, a Hippo atakuje samochód. Podnosi go i rzuca nim w Kerry’ego… gdy nagle zostaje złapany w pajęczynę i Hippo dostaje nim w łeb. Po krótkiej walce ze Scarlet-Kainem łotr nokautuje Pająka i rusza za swoją ofiarą.

Ben “przesłuchuje” Becka, który oznajmia, że przeszedł na emeryturę. Nie dość że został nie raz pobity przez Spider-Mana i Daredevila, to jeszcze oberwał od Deadpoola… a poza tym umarł i wylądował w piekle. Dodaje, że teraz żyje i chce prowadzić dobre życie. Ben ostrzega go, żeby tak żył, bo inaczej pożałuje.

Hippo ściga Kerry’ego i wyjaśnia, że został wynajęty przez faceta, który postawił kasę na przeciwników drużyny Wrighta. Scarlet Spider pokonuje zbira i dowiaduje się, że jego zleceniodawcą był niejaki Marlowe. Kaine obiecuje Terry, że dowie się, kim on jest.

Recenzja

Przeczytałem ten zeszyt i zadałem sobie jedno, krótkie pytanie. Po co on w ogóle był? Typowa, mało wnosząca do ogólnej fabuły serii zapchajdziura. Poważnie? Hippo? To już nie ma w całej galerii mniejszych czy większych zbirów kogoś bardziej… no nie wiem… ciekawego? Jedyne czego jestem ciekaw, to kim jest Marlowe i co knuje Beck. Ot koniec, kropka. Szkoda czytać. Wizualnie może być, ale mogłoby być lepiej. Niestety, tylko 1 pajączek.

Ocena:

Autor: Dengar

Ben Reilly: Scarlet Spider #14 Ben Reilly: Scarlet Spider #14 Ben Reilly: Scarlet Spider #14

Ben Reilly: Scarlet Spider #14 Ben Reilly: Scarlet Spider #14 Ben Reilly: Scarlet Spider #14

Ben Reilly: Scarlet Spider #14 Ben Reilly: Scarlet Spider #14 Ben Reilly: Scarlet Spider #14


Related Articles

About Author

Dawidos