komiksy: 1366 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Silk #1

Silk #1Numer: Silk #1
Tytuł: The Return of the Goblin King! Part One
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Styczeń 2016
Scenariusz: Robbie Thompson
Rysunki: Stacey Lee
Tusz: Stacey Lee
Kolory: Ian Herring
Litery: Travis Lanham
Okładka: Helen Chen
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Silk goni ludzi Króla Goblinów, wspominając, jak zaczął się dzień, a mianowicie, że wynajęła mieszkanie, choć przymałe, i dostała awans w redakcji. Walcząc z rycerzami Króla Goblinów, wspomina, że od miesięcy stara się go dopaść, głównie w zemście za to, co zrobił jej bratu, Albertowi, który stracił pamięć.

W końcu Silk pokonuje wszystkich zbirów Goblin Nation i odbija z ich rąk walizkę, którą ukradli z Alchemaxu. Nim zdąża zrobić dwa kroki, Mockingbird każe jej ją oddać „w imieniu S.H.I.E.L.D.”. Na to wezwanie Silk odpowiada, uderzając nieoczekiwanie agentkę walizką w głowę i zadawszy kilka ciosów ucieka z fantem, obwieszczając, że teraz jest „zła”. Okazuje się, że Cindy Moon pracuje teraz dla Black Cat i to dla niej odbiła walizkę. Silk zapewnia Felicję, że kiereszuje ludzi Goblina w trosce o jej interesy, a nie prywatne animozje. Dodaje, że będzie to dalej z radością robiła, co cieszy Black Cat.

W redakcji, Jonah Jameson pyta Cindy, dlaczego nie wspomniała w materiale o walce miedzy Silk a Mockingbird i głośno myśląc daje jej znać, że prędzej podejrzewa Mockingbird o przejście na stronę zła niż Silk. Nocą Silk włamuje się do jakiegoś magazynu, gdzie spotyka Mockingbird – okazuje się, że Silk jest tajniakiem w szeregach Black Cat! Raportuje oficer prowadzącej, że dezaktywowała zawartość walizki, która była rodzajem broni chemicznej. W podzięce Mockingbird przekazuje jej dossier Alberta Moon.

W porcie na nabrzeżu Casey, renegat z gangu Black Cat i obecnie rycerz Goblin Nation, przeprasza szefa za fiasko z kradzieżą walizki. Goblin Knight, podając mu strzykawkę, pyta, wobec kogo jest lojalny. W odpowiedzi poplecznik wstrzykuje sobie serum i po przemianie w mocarza przyrzeka Goblinowi dozgonną służbę.

Recenzja

Myślę, że twórcy mogliby nieco opóźnić obwieszczenie, że Silk tak na prawdę nie jest zła. Nie wytłumaczyli również, jakim cudem Black Cat ją przyjęła, skoro ich znajomość zaczęła się raczej niefortunnie. Wprowadzenie Mockingbird jako jej oficera prowadzącego oraz pokazanie, że J.J.J. jak zwykle bezrefleksyjnie jednych potępia, a innych wychwala, uważam za miłe akcenty.

Ocena:

Autor: Revan

Silk #1 Silk #1 Silk #1

Silk #1 Silk #1 Silk #1

Silk #1 Silk #1 Silk #1

 


Related Articles

About Author

Dawidos