komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Venom #5

Venom #5Numer: Venom #5
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Maj 2017
Scenariusz: Mike Costa
Rysunki: Gerardo Sandoval & Iban Coello
Tusz: Gerardo Sandoval
Kolory: Dono Sánchez-Almara, Israel Silva, Andres Mossa
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Gerardo Sandoval
Asystent redaktora: Allison Stock
Redaktor: Devin Lewis
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Jedzący kurczaka Spider-Man przegląda social media i widzi nagranie na żywo z walki Scorpiona i Venoma. Po dotarciu na miejsce interweniuje, powstrzymując Lee Price’a przed zjedzeniem Gargana, który chce odzyskać symbiont. Obcy prosi Lee, by nie krzywdził Spider-Mana, który ma go za Flasha. Pająk i Scorpion zawiązują tymczasowy sojusz. Ostatecznie Venom ucieka, gdy Parker zajęty jest ratowaniem cywili.

Venom porywa Patricka Healy’ego, w którego mieszkaniu walczył ze Scorpionem. Wymusza na dziennikarzu “Daily Bugle” podanie adresu Adamsa, członka gangu Black Cat, który zlecił egzekucję reportera, by następnie oszukać Price’a i nasłać na niego Scorpiona. Venom dopada zdrajcę w jego luksusowym apartamencie. Ten do wszystkiego się przyznaje. W zamian za pomoc Price proponuje mu ochronę, przekonując, że Black Cat ukarze go za gierki prowadzone za jej plecami.

Price rozmawia w myślach z symbiontem o ostatnich wydarzeniach. Irytuje się, że z powodu gorliwości obcego w mieszkaniu Healy’ego i nagrania z tego zajścia wszyscy wiedzą już, że jest Venomem. Planuje przy pomocy Adamsa wystawić Black Cat FBI, a następnie przejąć jej gang. Obcy grzebie w jego wspomnieniach. Ten każe mu przestać. Obaj gadają na głos, lecąc przez miasto z Adamsem na grzbiecie.

Na dachu Venom spotyka się z Coylem Bagmanem, aby przekazać mu Adamsa, który ma pogrążyć Black Cat. Okazuje się, że agent FBI jest informatorem Cat i to on zdradził Adamsowi sekret Price’a. Venom wpada w pułapkę FBI i helikopter strzela w niego rakietą zapalającą. W reakcji na ogień symbiont wpada w szał. Przewraca wieżyczkę ciśnień, aby ugasić płomienie, po czym atakuje i rozbija śmigłowiec.

W nowojorskiej kwaterze głównej FBI koordynujący akcję agent Dawson organizuje posiłki i pyta agenta Wambaugha, co robi Venom na spotkaniu jego partnera z informatorem. Ten udaje, że o niczym nie wie. Dawson każe posłać na miejsce Symbiote Task Force, jednostkę specjalną FBI do walki z symbiontami. Wtedy w drzwiach pojawia się jej ostatni czynny funkcjonariusz – agent Eddie Brock.

Autor: Dawidos

Venom #5 Venom #5 Venom #5

Venom #5 Venom #5 Venom #5


Related Articles

About Author

Dawidos