komiksy: 1647 komiksy polskie: 114 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #511

The Amazing Spider-Man #511Numer: The Amazing Spider-Man #511
Tytuł: Sins Past, Part Three
Wydawnictwo: Marvel Comics 2004
Data wydania: Październik 2004
Scenariusz: J. Michael Straczynski
Rysunki: Mike Deodato Jr.
Tusz: Joe Pimentel
Kolory: Matt Milla
Litery: Vc’s Cory Petit
Okładka: Mike Deodato Jr.
Asystent redaktora: Warren Simons
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.25
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Peter zmaga się z odkryciem, że Gwen miała dzieci, które próbują go teraz zabić. Wraca do domu, ale nie pokazuje żonie drugiej części listu. Mary Jane znajduje w szafie schowany list, ale go nie czyta.

Rano Peter udaje się na grób Gwen Stacy, aby pobrać próbkę jej DNA. Obserwuje go Gabriel (według listu syn Gwen). Mary Jane ćwiczy swoją rolę w teatrze, ale nie zgadza się po wyjściu reżysera na dodatkowe sceny z resztą ekipy. Pozostali aktorzy uznają jej zachowanie za typowe dla sławnej snobki.

Mary wraca do domu i bierze ukryty przez Petera list. Tymczasem Parker w stroju Spider-Mana wkrada się do laboratorium QG, aby pobrać z części listu próbkę DNA jego nadawców, której porównanie do DNA Gwen wykaże, czy są oni jej biologicznymi dziećmi. Jego badania przerywa Sarah, która chce, aby Spider-Man zgodził się na śmierć z jej ręki, chroniąc w ten sposób swoich bliskich przed Gabrielem. Parker unika kul wystrzelonych z jej pistoletu i pokonuje przeciwniczkę.

Po ściągnięciu maski niedoszłej zamachowczyni widzi twarz niemal identyczną jak u Gwen. Dochodzi wówczas do wybuchu. Peter, wstając z podłogi, zauważa, że Sarah zniknęła. Przed wyjściem z laboratorium sprawdza wynik testu genetycznego. Okazuje się, że Sarah i Gabriel są dziećmi Gwen Stacy.

Na dachu budynku Gabriel spotyka się z siostrą, której z przekonaniem mówi, że ich ojcem jest Peter Parker i zapłaci on za porzucenie ich oraz śmierć ich matki. Peter wraca do domu. Mary Jane przyznaje się mężowi, że przeczytała list. Peter stara się przekonać żonę, że nie może być ojcem dzieci Gwen, ponieważ nigdy z nią nie spał. Mary oświadcza mężowi, że mu wierzy, ponieważ wie, kto jest ich biologicznym ojcem.

Recenzja

The Amazing Spider-Man #511 to już trzecia część znakomitej historii napisanej przez J. Michaela Straczynskiego. W poprzednich numerach Peter odkrył, że Gwen Stacy urodziła w Europie bliźniaki Gabriela i Sarah, które teraz próbują go zabić. Nie mogąc uwierzyć w to, że potomstwo jego dawnej wielkiej miłości jest zdolne do takich czynów, postanawia przeprowadzić test genetyczny.

W trzecim odcinku Sins Past jest mniej wątpliwości, a więcej upewniania się co do faktów. Nie należy więc spodziewać się kolejnego przewrotu. Tak, Gabriel i Sarah są dziećmi Gwen Stacy. Nie zmienia to jednak faktu, że 511 numer serii jest wzorowym komiksem. To w nim ma miejsce epickie wydarzenie: Spider-Man ściąga maskę żeńskiemu zamachowcy i widzi pod nią twarz niemal identyczną do Gwen Stacy!

Spokojnie, Straczynski nie bawi się w klony, duplikaty i cały ten bałagan. Podobieństwo Sarah do Gwen wynika wyłącznie z przekazania odpowiednich genów, co stanowi kolejny dowód na to, że blond kobieta jest córką zmarłej dziewczyny Petera. Można powiedzieć, że cała sprawa już się zakończyła i pozostaje przekonać teraz bliźnięta, że Peter Parker to naprawdę przyzwoity gość.

Jednakże, ciśnie się na usta kolejne pytanie: kto jest ojcem Gabriela i Sarah? Bliźnięta uważają, że Peter (co odpowiada na postawione w poprzednim numerze pytanie o przyczynę chęci ukarania go), lecz sam oskarżony nie przyznaje się do winy. Dobrze wiedzieć, że Peter i Gwen nie uprawiali seksu przedmałżeńskiego. Zatem kto? Mary Jane zna odpowiedź, ale nie dane nam będzie jej poznać w tym numerze. Oczywiście, podnosi to ocenę tego komiksu, bo zachęca on do przeczytania kolejnych części. A pominięcie historii Sins Past byłoby grzechem dla każdego szanującego się fana Spider-Mana.

O szacie graficznej nie ma co się rozpisywać. Rysownik Mike Deodato nadal odgrywa swoją rolę i wywiązuje się z niej znakomicie. Koniecznie sięgnijcie po ten numer Amazing Spider-Mana.

Ocena:

Autor: Dawidos

The Amazing Spider-Man #511 The Amazing Spider-Man #511 The Amazing Spider-Man #511

The Amazing Spider-Man #511 The Amazing Spider-Man #511 The Amazing Spider-Man #511


Related Articles

About Author

Dawidos