komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Scarlet Spider/Ben Reilly

Scarlet Spider / Ben ReillyWzrost: 178 cm
Waga: 75 kg
Oczy: Piwne
Włosy: Blond
Prawdziwe imię: Benjamin Reilly
Obecny pseudonim: Spider-man
Poprzedni pseudonim: Scarlet Spider
Podwójna tożsamość: Generalnie nieznana
Obecny zawód: Martwy
Poprzedni zawód: Pracownik Daily Grind, Kelner w klubie Nori
Obywatelstwo: Brak
Status prawny: Martwy
Miejsce urodzenia: Laboratorium Jackala, Nowy York
Stan cywilny: Wolny
Znani krewni: Jest klonem Petera, więc traktują się jak bracia. Posiada te same wspomnienia co Peter, więc postrzega Ciotkę May jako rodzinę.
Znani powiernicy: Peter Parker, Mary Jane Parker
Znani sojusznicy: Spider-man (Peter), Daredevil, Jimmy Six
Główni wrogowie: Doctor Octopus II, Green Goblin I, Kaine, Szakal, Jason Tso, Venom
Stałe miejsce pobytu: Brak, jest martwy
Poprzednie miejsce pobytu: Nowy York, Nowy York
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Członek Nowych Wojowników
Wykształcenie: Choć Ben nigdy nie chodził do szkoły, posiada wiedzę na poziomie skończonego collegu
Poziom siły: Przybliżony do Spider-mana. Ben potrafi podnieść ciężar o wadze około 10 ton.
Moce: Pajęcza-siła, pajęcza-zwinność, pajęczy-zmysł, zdolność do ‘przyklejania się’ do ścian
Umiejętności: Brak
Wyposażenie: Wyrzutnia sieci, “pluskwy”
Broń: Strzałki, pociski pajęczyny
Ograniczenia: Był zwykłym śmiertelnikiem, dlatego nie przeżył kontaktu z gliderem Green Goblina

Ben Reilly jest klonem Petera Parkera, stworzonym przez profesora Milesa Warrena. Początkowo walczył z Peterem, gdyż obal myśleli że są prawdziwymi Spiderami. Po przegranym pojedynku i uświadomieniu sobie, że to on jest klonem, Ben opuścił Nowy York i opuścił kraj na pięć lat.Miejscem w którym się znalazł było Salt Lake City, gdzie miał do czynienie z Kainem. Znalazł tam pracę asystenta pani profesor Epstein. Również tam poznał swą miłość, rudowłosą Janinę oraz detektywa Jacoba Ravena. Pewnej nocy, gdy jechał na motorze obok domu Ravena odezwał się jego pajęczy zmysł. Dom detektywa wybuchł i stanął w płomieniach. Reilly natychmiast ruszył w jego stronę i uratował żonę i syna Jacoba. Szybko zrobił sobie strój na podobieństwo kostiumu Petera i rozpoczął poszukiwanie porwanego detektywa. Nie było to zbyt trudne dla klonu Spider-Mana. Ben rozpoczął “pracę” miejscowego super-bohatera i walczył z przestępcami różnego rodzaju.

Pewnej nocy udał się do starego magazynu i przeszkodził w transakcji handlarzy narkotyków. Na miejscu pojawił się również Kaine! Doszło do walki, którą wygrał Kaine, pozostawiając Bena na łasce przestępców, którzy porwali ze szpitala syna Ravena. Na szczęście dla Bena nagle przez okno wpadł Kaine i przeszkodził przestępcom w zabiciu Reilly’ego. Ten ruszył za zbirem, który pilnował Matt’a Ravena, którego następnie odstawił w ręce Jacoba. Pobity i ranny Ben udał się do Janiny, która opatrzyła jego rany. Kobieta wyznała mu, że musi opuścić miasto, ponieważ zabiła kogoś. Mimo to Ben nadal ją kochał i opowiedział o swoim życiu: o tym, że jest klonem Spider-Mana, że walczył z Electro i Doktorem Octopusem. Wieczorem w knajpie, w której przebywał Ben z ukochaną pojawiła się Kennedy i Jacob. Louise oskarżyła Bena o morderstwo, jednak Raven starał się ją przekonać, że Ben ocalił jego rodzinę. Ben i Janina opuścili Salt Lake City na motorze Reilly’ego. Poza miastem zostali zaatakowani przez Kaine’a. Na miejscu pojawiła się także Kennedy i Raven. Partnerka Jacoba starała się zastrzelić Bena, jednak zginęła z ręki Kaine’a. Ben i jego ukochana ruszyli w dalszą drogę.

Powrócił do Nowego Yorku na wieść o pogarszającym się stanie zdrowia Cioci May. Podczas jego przyjazdu do NY, Peter przeżywał okres załamania. Jednak w pewnym stopniu pomógł mu Judasz Podróżnik i Ben, który postanowił przybyć do Instytutu Ravencroft.

Ben przywdział nowy kostium i stanął do pomocy Peterowi w jego “obowiązkach”. Został ochrzczony przez Daily Bugle’a imieniem Scarlet Spider (Szkarłatny Pająk). Pierwszą osobą, która stanęła do walki z nowym Pająkiem był Venom, kręcący się po ulicach miasta. Ostatecznie Reilly wygrał pojedynek, odsyłając Brocka i jego symbiot do zakładu dla super-złoczyńców. Następnym przeciwnikiem był młody Grim Hunter, syn Kravena, który przysiągł pomścić śmierć ojca, zabijając Spider-mana. Niestety, trafił na ślad Bena, którego zapach jest podobny do zapachu Petera ( w końcu są klonami ). Przewidując, że Grim wyruszy na poszukiwanie prawdziwego Spider-mana, Scarlet udał się do domu Pakrerów chcąc ochronić swego “brata”. Na miejscu został zaatakowany przez obserwującego go od dłuższego czasu Kaine’a.

Pod nieobecność Petera, Reilly postanowił chronić Mary Jane, przed Judaszem, który kręcił się w okolicy pani Parker. Ostatecznie zrezygnował z wolności i zamienił się miejscami z przebywającym w więzieniu Peterem. Po przyznaniu się Kaine’a do wszystkich morderstw Peter, a raczej Ben został wypuszczony z więzienia i powrócił na wolność. Niestety problemy Spider-mana i jego klonu nie skończyły się.

Po badaniach przeprowadzonych w laboratorium Sewarda Trainera okazało się, że to Reilly jest prawdziwy, natomiast Parker to klon. Zrozpaczony i załamany Peter uciekł z laboratorium, pozostawiając Bena i swoją żonę. Jednak Ben nie chciał życia swego “brata”, wolał prowadzić to, które rozpoczął od chwili swoich “narodzin”. Usilnie starał się pomóc załamanemu Peterowi, który postanowił wstąpić do szeregów Szakala. Za wszelką cenę chciał aby Parker powrócił do kochającej go żony. Po wyjeździe Petera i Mary Jane z Nowego Yorku, Reilly przejął funkcję Spider-mana. Życie Bena zakończyło się po powrocie z grobu Normana Osborna, pragnącego zabić Petera. Chcąc go uratować Scarlet rzucił się na glider Zielonego Goblina, nabijając się na kolec pojazdu.

Autor: Dengar


Related Articles

About Author

Majk