komiksy: 1940 komiksy polskie: 195 seriale animowane: 112 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #587

The Amazing Spider-Man #587Numer: The Amazing Spider-Man #587
Tytuł: Character Assassination, Part 3
Wydawnictwo: Marvel Comics 2009
Data wydania: Kwiecień 2009
Scenariusz: Marc Guggenheim
Rysunki: John Romita Jr.
Tusz: Klaus Janson
Kolory: Dean White
Litery: Vc’s Cory Petit
Okładka: John Romita Jr.
Asystent redaktora: Tom Brennan
Redaktor: Stephen Wacker
Redaktor wykonawczy: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

W programie Two-In-One reporterzy prowadzący Michael Levin i Samara Saffian komentują aresztowanie Spider-Mana przez policję i omawiają ewentualny wpływ tego wydarzenia na zwycięstwo Billa Hollistera. Proszą Jonaha Jamesona o komentarz, jednak ten jest tak zadowolony, że nie jest w stanie nic powiedzieć.

32 godziny do wyborów, mieszkanie Petera i Vina. Gonzales i Al tłumaczą Carlie, że podkładali pajęcze nadajniki pod już martwe ciała i nikogo nie zabili. Chcieli obrócić opinię publiczną przeciw Spider-Manowi, tak by móc pozbyć się go z ulic. Ku zdziwieniu obu Carlie chce do nich dołączyć, jednak Al mówi, że pomyślą nad tym. Policjanci wychodzą, zostawiając Cooper samą.

24 godziny do wyborów, piąty posterunek. W specjalnie przygotowanej celi sierżant Palone stara się przesłuchać Spider-Mana. W chwili, gdy chce ściągnąć mu maskę, zjawia się Matt Murdock. Nie dopuszcza do tego i grozi, że jeśli Pająk nie zostanie przesłuchany jak należy, bez zdejmowania odcisków palców, to wytoczy przeciwko policji mnóstwo zarzutów. Matt zostaje sam na sam ze swoim klientem. Spidey dziękuje za pomoc, po czym zostaje przez Murdocka odwiedziony od zamiaru ucieczki, bo pogorszy tym tylko swoją sytuację. Tymczasem w biurze sierżanta Palone’a zjawia się Carlie, która informuje, że za „zabójstwami” Spider-Tracer Killera stoją jego podwładni.

23 godziny do wyborów, więzienie na Ryker’s Island. Przesiadujący w celi Spider-Man dostaje czysty kostium od wdzięcznego mu za ratunek sprzed lat strażnika. Wkrótce staje przed sądem.

12 godzin do wyborów, dom Hollisterów. Lily przedstawia ojcu notowania, które wskazują na to, że wygra wybory. Dziewczyna mówi, że zrobiłaby dla niego wszystko.

W radiowozie Vin i Al rozmawiają o tym, co miało miejsce. Nagle z partnerem Gonzalesa łączy się sierżant Palone. Po krótkiej rozmowie Alan chce, by jego partner zatrzymał radiowóz, po czym mówi, że jest zatrzymany, gdyż wraz z Carlie uczestniczył w konspiracji dotyczącej Spider-Tracer Killera. Vin pyta, dlaczego Palone chce wrobić jego i Carlie. Alan tłumaczy mu, że wdepnął głęboko, ponieważ posunięto się nawet do zabójstwa Bookiego, który odkrył prawdę (The Amazing Spider-Man #582). Czyta mu jego prawa, a po wyjściu z radiowozu Vin zostaje aresztowany.

Ryker’s Island. Na dziesięć godzin przed wyborami Spider-Man, wchodząc do swojej celi, zauważa eskortowanego Vina. Później podczas rozmowy z Mattem tłumaczy, że zaszły pewne zmiany.

Dzień wyborów. Przed rozprawą Matt wręcza Spider-Manowi książkę. Po procesie (przebieg przedstawiony w The Amazing Spider-Man: Brand New Day – Extra!) Pająk dziękuje Murdockowi za pomoc, po czym spoglądając do książki, widzi swoją wyrzutnię sieci.

11 godzin do zakończenia głosowania. Budynek Oscorp. Osborn w swoim sekretnym pokoju zastanawia się, czy nie miał racji co do Harry’ego i czy był w tym pomieszczeniu ktoś jeszcze inny. Tymczasem na wyspie Rykera w więzieniu Spider-Man jest świadkiem, jak przestępcy wypuszczeni z cel katują Gonzalesa. Bohater nie zamierza siedzieć bezczynnie. Po chwili staje na wprost przestępców, gotowy bronić policjanta.

Recenzja

Po krótkim przerywniku prezentującym historię Menace wracamy do głównej linii fabularnej Character Assassination, w której akcja ruszyła do przodu. Tylko czy sensownie?

Jakieś to takie dziwne. Dlaczego Palone nie mógł ściągnąć maski Spiderowi? Te tłumaczenia Matta wydają się po prostu głupie. Cieszy mnie fakt, że całą rozprawę ograniczono do jednego kadru z The Amazing Spider-Man: Brand New Day – Extra!, bo zaoszczędzono stron, a wszystko swobodnie mogliśmy już wcześniej sobie przeczytać. Tylko minusem z kolei jest to, iż kadr został dodany na zasadzie „kopiuj-wklej”. Natomiast dalsza część, która jest narysowana przez Romitę Jr., a również prezentuje sceny ze wspomnianego one-shota, zawiera drobną różnicę. U Marcosa Martina Spider-Man nie posiada tej śmiesznej obroży, a u Romity już tak. No szkoda, że się panowie nie dogadali bądź też Guggenheim nie zwrócił na to uwagi. Taka drobna różnica, jednak zawsze mnie coś takiego irytuje.

Od strony graficznej jest całkiem dobrze, poza wspomnianym błędem Romity co do obroży. Kolorystyka również prezentuje się całkiem dobrze. W sumie to nie mam tu zarzutów.

Character Assassination zmierza ku końcowi. Spider-Man w więzieniu. Carlie i Vin wrobieni we wrobienie Pająka. Hollister coraz bliżej wygranej. No i to byłoby na tyle. Jakoś ta historia mnie do siebie niespecjalnie przekonuje. Zobaczymy, jak Guggenheim to zakończy, a tymczasem wystawiam 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

The Amazing Spider-Man #587 The Amazing Spider-Man #587 The Amazing Spider-Man #587

The Amazing Spider-Man #587 The Amazing Spider-Man #587 The Amazing Spider-Man #587


Related Articles

About Author