komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #94

The Amazing Spider-Man #94Numer: The Amazing Spider-Man #94
Tytuł: On Wings of Death!
Wydawnictwo: Marvel Comics 1971
Data wydania: Marzec 1971
Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: John Romita
Tusz: Sal Buscema
Kolory: Sal Buscema
Litery: Artie Simek
Okładka: John Romita
Redaktor: Stan Lee
Cena: $0.15
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Peter rozpacza po wyjeździe Gwen Stacy do Londynu. Chłopak przypomina sobie, jak zdobył pajęcze moce i jak druga tożsamość wpłynęła na jego życie prywatne. Spacerując po mieście, zostaje zaczepiony przez Betty Brant, która zdradza mu, że JJJ dopytuje, kiedy dostanie od niego nowe zdjęcia do swojej gazety.

Zbiegły z więzienia Beetle napada na sklep ze słodyczami, jednak niczego nie kradnie. Tymczasem Peter odwiedza ciocię May i dowiaduje się od Anny Watson o ucieczce Beetle’a. Widząc zmęczoną twarz bratanka, ciotka proponuje mu przespać się w ich domu. May wychodzi również po mleko do pobliskiego sklepu. Nagle Anna budzi Petera i powiadamia go, że Beetle wziął za zakładniczkę jego ciotkę. Parker zrywa się z łóżka i jako Spider-Mana dociera do sklepu spożywczego, w którym to Beetle przetrzymuje May.

Okazuje się, że przestępca szukał w sklepach dostępu do ukrytego skarbca sąsiadującej z nimi firmy importowej. Beetle wylatuje ze sklepu z ciocią w mackach. Spidey zmusza go, by puścił kobietę, a potem łapie ją w pajęczą sieć. Walczący w powietrzu przeciwnicy wpadają do zamkniętego basenu umieszczonego tuż pod dachem. Tam Spidey wrzuca Beetle’a do wody. Z powodu ciężkiego kostiumu Beetle zaczyna tonąć. Spider-Man wyciąga go na powierzchnię i zawiązuje w pajęczy kokon.

Po aresztowaniu Beetle’a przez policję Peter odnajduje w tłumie ciocię May i zabiera ją do domu.

Recenzja

Początek komiksu jest taki, jak przypuszczałem. Peter dokonuje podsumowania ostatnich wydarzeń, czemu towarzyszą żal i poczucie winy oraz liczne przemyślenia w stylu “co dalej”. Pod wpływem wielu listów otrzymanych od czytelników Stan Lee zdecydował, że w tym komiksie przypomni pochodzenie Spider-Mana. Mamy więc zajmującą z 5 stron retrospekcję przedstawiającą na nowo narodziny Człowieka-Pająka.

Z więzienia ucieka Beetle, ostatnio widziany w 21 numerze serii. Drugi jego występ przeszedłby bez echa, gdyby nie fakt porwania przez niego cioci May. Jak dotąd ciotkę za zakładnika wziął Doktor Octopus. Komiks udowadnia, że May Parker jest nieprzewidywalną osobą – mdleje na widok manekina w łóżku czy myszy na podłodze, natomiast gdy porwie ją taki kryminalista jak Beetle, daje radę zachować świadomość. Może wreszcie autor postara się z niej zrobić silną kobietę, a nie mdlejącą trusię.

4 pajączki. W następnym numerze Spider-Man jedzie do Londynu.

Ocena:

Autor: Dawidos

The Amazing Spider-Man #94 The Amazing Spider-Man #94 The Amazing Spider-Man #94

The Amazing Spider-Man #94 The Amazing Spider-Man #94 The Amazing Spider-Man #94


Related Articles

About Author

Dawidos