komiksy: 1366 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Untold Tales of Spider-Man #7

Untold Tales of Spider-Man #7Numer: Untold Tales of Spider-Man #7
Tytuł: On the Trail of the Amazing Spider-Man!
Wydawnictwo: Marvel Comics 1996
Data wydania: Marzec 1996
Scenariusz: Kurt Busiek
Rysunki: Pat Olliffe
Tusz: Al Vey, Pam Eklund
Kolory: Steve Mattsson
Litery: Richard Starkings, Comicraft
Okładka: Pat Olliffe
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Bob Harras
Cena: $0.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Man spotyka się z Batwingiem, któremu od kilku tygodni przynosi jedzenie. Prosi go, aby skorzystał z pomocy Reeda Richardsa. Batwing mówi jednak, że nie wierzy naukowcom i odlatuje. Spider-Mana szpiegują z sąsiedniego dachu Jason i Sally, którzy chcą zgarnąć nagrodę za jego tożsamość. Spidey napuszcza im stracha i następnego dnia w szkole para “detektywów” opowiada kolegom o spotkaniu Pająka.

Aby nie martwić dłużej cioci May, Peter udaje się do okulisty, Dr. Winslowa. Doktor poddaje go działaniu maszyny, która jak twierdzi, zbada jego zwrok. Peter ma dziwne przeczucie, ale wychodzi z gabinetu zadowolony z wyniku testu. Okazuje się, że Dr. Winslow nazywa się naprawdę Winkler i pracuje dla Electro! Peter udaje się do Daily Bugle, gdzie denerwuje JJJ brakiem nowych zdjęć. Następnie zabiera Betty Brant na randkę. Dziewczyna martwi się o niego.

Gdy dziewczyna wraca do domu, Peter rusza na nocny patrol. Po załatwieniu bandziorków pracujących dla Big Mana, niespodziewanie Spider zabiera pieniądze, które przestępcy wykradli. Dołącza następnie do tłumu ludzi, którzy przynoszą skradzione łupy dla Winklera i Electro! Za pomocą maszyny Winkler tak naprawdę wprowadził wszystkich pacjentów w stan hipnozy, w tym Spider-Mana. Electro zamierza zdemaskować Spider-Mana. Na szczęście Jason i Sally śledzili Pająka. Błyskając aparatem fotograficznym Sally wyprowadza Spidera z transu. Z pomocą dziewczyny Spidey pokonuje Electro. Winkler ucieka. Spider-Man przypisuje dzieciakom wszystkie zasługi i w Daily Bugle ukazuje się ich zdjęcie. Sally ma kolejny pomysł…

Recenzja

UTOSM #7 to świetny komiks wykorzystujący pozornie mało istotny wątek z poprzednich komiksów. W UTOSM #5 ciocia May poprosiła Petera, aby udał się do okulisty i kupił sobie nowe okulary. Jak doskonale wiemy, Peter po ukąszeniu przez radioaktywnego pająk, zyskał również nadludzko wyostrzony wzrok i obecnie okulary są już mu zbędne. Wiadomo także, że Peter dba o zdrowie cioci May i nie chcąc jej dłużej denerwować, podda się badaniom wzroku.

To pozornie drobne wydarzenia doprowadzi do odkrycia niezmiernie przemyślanej intrygi! To właśnie jest niesamowite. Czytając komiksy z UTOSM widzę, że należy zwracać uwagę na szczegóły, bowiem kto wie co z nich wyniknie w następnych numerach. Takie komiksy jak UTOSM #7 udowadniają, że ta seria komiksowa nie tylko nawiązuje do początkowych wydarzeń z TASM, ale również jest odrębną, toczącą się własnym biegiem historią. Co więcej, scenarzysta zafundował nam pierwszoligowego przeciwnika. Electro! To jego drugie starcie ze Spider-Manem po klęscę, jaką poniósł w The Amazing Spider-Man #9. W komiksie pojawia się również Batwing, Sally Avril oraz Jason, czyli postacie, które wyznaczają jakość i świeżość komiksów z serii TASM. Bez żadnych wątpliwości, 5 pajączków.

Ocena:

Autor: Dawidos

Untold Tales of Spider-Man #7 Untold Tales of Spider-Man #7 Untold Tales of Spider-Man #7

 


Related Articles

About Author

Majk