komiksy: 1090 komiksy polskie: 21 seriale animowane: 106 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #18

Ultimate Spider-Man #18Numer: Ultimate Spider-Man #18
Tytuł: The Cycle
Wydawnictwo: Marvel Comics 2002
Data wydania: Kwiecień 2002
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert & Erik Benson
Kolory: Transparency Digital
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Mark Bagley
Asystent redaktora: Brian Smith
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $2.25
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Man trafia do zrujnowanego laboratorium, gdzie zostaje zaatakowany przez Otto Octaviusa. Dochodzi między nimi do walki, którą Spidey przegrywa. Porażony prądem zostaje wyrzucony przez przeciwnika na molo, gdzie odnajdują go SWAT i federalni z S.H.I.E.L.D. na czele z agentką Carter. Jednak Peterowi w zamieszaniu udaje się uciec, lecz kosztuje go to utratę części kostiumu.

W domu Peter słyszy w TV oświadczenie Hammera, który oskarża Spider-Mana o sabotaż elektrowni. Parker rozmawia z Mary Jane, która opatruje jego rany po walce z Otto. Wtedy po raz pierwszy przyjaciele całują się.

Po wyjściu dziewczyny Peter rozmyśla. Chłopaka gnębi powrót Octaviusa, obecność Kravena w mieście, zainteresowanie służb, nagonka w mediach i brak kostiumu. Nagle Peter słyszy, że ciotka May wróciła do domu i schodzi do piwnicy, w której on siedzi, ubrany częściowo w kostium Spider-Mana.

Recenzja

Humor i przemoc! Wreszcie! Doczekaliśmy wszyscy konfrontacji Spider-Mana z Doktorem Octopusem i muszę przyznać, że nawet warto było – dzieje się szybko i dzieje się sporo, a docinki Spidey’a są na najwyższym poziomie.

Nie do końca chwytam patent ze zmianą kształtów macek Doktorka (zaleciało inspiracją „Terminatorem 2”), ale niech im będzie. No i Parker dostał po tyłku! Nie rozumiem tylko dziwnej skłonności amerykańskich super-złoczyńców do wyrzucania swoich oponentów z miejsca walki. Ech, Ameryka…

Wątek miłosny? Warto było poświęcić nań te kilka stron – uczucie łączące PP i MJW rozwija się bardzo naturalnie i to cały czas na oczach czytelników. Prawie jak Big Brother, hehe. A co na deser? Siniaki, blizny, oczerniający reportaż w TV i… ciocia May schodząca właśnie po schodach do piwnicy w możliwie najmniej odpowiedniej chwili. A wydawałoby się, że życie superbohatera to wyłącznie wino, kobiety i śpiew… Ocena: 5,5

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Roach (recenzja)

Ultimate Spider-Man #18 Ultimate Spider-Man #18 Ultimate Spider-Man #18

Ultimate Spider-Man #18 Ultimate Spider-Man #18 Ultimate Spider-Man #18


Related Articles

About Author

Dawidos