komiksy: 997 komiksy polskie: 11 seriale animowane: 93 biografie: 59

Contest of Champions #10

Contest of Champions #10Numer: Contest of Champions #10
Tytuł: Earth’s Fightiest Heroes
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Wrzesień 2016
Scenariusz: Al Ewing
Rysunki: Rhoald Marcellius
Tusz: Rhoald Marcellius
Kolory: Andrew Crossley
Litery: Joe Sabino
Okładka: Skan Srisuwan
Redaktor: Chris Robinson & Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $4.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Anglia. W pubie Nigel Higgins opowiada inspektorowi policji i barmance Mary Whitworth historię swojego powrotu z Battleworldu, gdzie God-King Maestro (Bruce Banner) wespół z Punisherem 2099 (Jake Gallows) zorganizowali krwawy turniej dla pochodzących z różnych wymiarów uprowadzonych wojowników.

Wcześniej. Battleworld. Thunderbolts pod wodzą Steve’a Rogersa mają sprowadzić prezydenta Starka i jego Mighty Avengers do domu. Tej konfrontacji przypatrują się Champions, grupa zbuntowanych uczestników igrzysk Maestro. Należąca do nich Bullseye (Elektra Natchios), korzystając z zamieszania, uśmierca Penance’a sztyletem. W odpowiedzi Thunderstrike zabija ją błyskawicą, po czym sam ginie od topora Aresa. Sytuacja wymyka się spod kontroli i trzy frakcje rzucają się sobie do gardeł.

W czasie bitwy Frank Castle z Thunderbolts namierza Higginsa. Ten przekonuje Punishera, że Maestro jest wrogiem ich wszystkich. Tymczasem Rogers, walcząc ze Starkiem, stara się uświadomić mu, że znalazł się pod przymusem na obcej planecie z wypranym mózgiem. Arogancki prezydent nie dowierza i strzelając z pancerza zabija szefa Thunderbolts, twierdząc, że będzie w stanie go wskrzesić. W odwecie Invisible Woman, ukochana Rogersa, częściowo rozmontowuje zbroję Starka, który ukrywa pod nią swoją tajną broń – Reality Stone.

W trakcie przerwy Stark zdradza świadkom zabójstwa Rogersa, że po tragedii w Stamford, wybuchu wojny domowej superbohaterów i śmierci Billa Fostera postanowił skorzystać z mocy ukrytego w pancerzu kamienia. Użył go do ożywienia Fostera, a także do wygrania wyborów prezydenckich. Kiedy próbuje wymazać pamięć słuchającym go osobom, klejnot odmawia mu posłuszeństwa. Nagle z nieba spada na niego Maestro. Tyran, tłumacząc, że kamień działa tylko w miejscu swojego pochodzenia, miażdży butem głowę Starka.

Na pustkowiu pojawia się Gallows wraz z legionem Symbioidów i Jonesem, aby wypowiedzieć posłuszeństwo Maestro. Po chwili pada martwy od strzału w czoło z pistoletu Castle’a, którego głowę z kolei unicestwia Banner. Czerpiący sadystyczną przyjemność z tych rozgrywek God-King zamierza rozprawić się z pozostałymi wojownikami. Gdy deklaruje, że będzie organizował kolejne takie krwawe zawody, siedzący na wózku Jones okazuje się być „naczyniem” dla duszy Sticka i przemienia się w mistrza sztuk walki. Za jego sprawą z Symbioidów odradza się też Sentry, który od razu bierze na cel Bannera.

Wszyscy żyjący wojownicy z Champions, Mighty Avengers i Thunderbolts stają do walki z Maestro. Metodą telepatii Stick namawia Higginsa do zdobycia Iso-Sphere, kuli energii, z której Maestro czerpie moc. Aby przejąć nad nią kontrolę Nigel wypowiada życzenie, chcąc wymazać swoje czyny zabójcy, przywrócić do życia zmarłych i wrócić do domu, a także wygnać Maestro i zakończyć raz na zawsze Contest of Champions.

Później. Pozbawiony boskich mocy Maestro trafia do klatki Collectora, który ze swoim bratem Grandmasterem świętuje fakt, że tak cenny nabytek trafił do jego kolekcji . Battleworld, który stał się depozytem substancji Iso-8 z rozbitej Iso-Sphere, zostaje powierzony opiece Civil Warriors, koalicji weteranów Mighty Avengers i Thunderbolts, pod przywództwem Sentry’ego.

Obecnie. Higgins kończy opowieść o swoich przygodach na Battleworldzie. Inspektor zwraca uwagę, że według Scotland Yardu mężczyzna nigdy nikogo nie zabił. Nigel, który dzięki zmianie historii otrzymał szansę na drugie życie, podchodzi do stolika, przy którym siedzą ocalali wojownicy z Champions – Guillotine, Ares, White Fox i Stick – i proponuje, by wspólnie powołali do życia nową drużynę superbohaterów.

Autor: Dawidos

Contest of Champions #10 Contest of Champions #10 Contest of Champions #10

Contest of Champions #10 Contest of Champions #10 Contest of Champions #10


Related Articles

About Author

Dawidos