komiksy: 1908 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Spider-Man and his Amazing Friends (1981-1984)

Spider-Man and his Amazing Friends (1981-1984)Liczba sezonów: 3
Liczba odcinków: 24
Długość odcinka: 22 minuty
Produkcja: Marvel Productions
Daty pierwszej emisji: 12 września 1981 – 10 września 1983
Data emisji PL: brak
Stacja TV: NBC
Temat przewodni: Johnny Douglas

Serial animowany Spider-Man and his Amazing Friends oparty był na zupełnie innej koncepcji, niż jego poprzednicy: Spider-Man, Iceman i Firestar, wszyscy mieszkali u cioci May jako współlokatorzy i razem uczęsczali na Empire State University. Peter i Bobby Drake dzielili pokój, który transformował się w Super Laboratorium Kryminalne, Angelica Jones miała psa, który wabił się Ms. Lion.

Od sezonu drugiego serial nadawany był w bloku programowym zatytuowanym The Incredible Hulk and the Amazing Spider-Man. Był to godzinny program, w którym przez pierwsze pół godziny prezentowano nowe odcinki serialu animowanego Hulk, a drugie 30 minut zajęte było przez nowe odcinki Spider-Man and his Amazing Friends.

Trzeci i ostatni sezon nadawano w bloku programowym zatytuowanym The Amazing Spider-Man and the Incredible Hulk. Ponownie był to godzinny program, tyle że tym razem odwrócono kolejność nadawania seriali. Nowe odcinki serialu Spider-Man and his Amazing Friends nadawane były wraz z powtórkami Hulka.

.