komiksy: 1909 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

The Amazing Spider-Man (2012)

The Amazing Spider-Man (2012)Reżyseria: Marc Webb
Scenariusz: James Vanderbilt, Alvin Sargent
Obsada: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Denis Leary, Martin Sheen, Sally Field, Irrfan Khan
Rok produkcji: 2012
Premiera: USA – 3.07.2012, Polska – 4.07.2012
Dystrybutor: Sony/Columbia (USA), UIP (Polska)

„Niesamowity Spider-Man” (ang. The Amazing Spider-Man) to czwarty film wytwórni Columbia Pictures powstały na podstawie komiksów Marvela, jednocześnie pierwszy film w serii ze zmienioną koncepcją Spider-Mana i z nowym aktorem w roli głównej. To pierwszy z kilku filmów, który przedstawi nieznane dotąd oblicze słynnego superbohatera. Twórcy zapewniają, że obraz nie jest remakiem trylogii z Tobey’em Maguirem w roli głównej.

W „Niesamowitym Spider-Manie” Peter Parker uczy się jeszcze w liceum. Musi pogodzić się z tym, kim się stał, i wybaczyć sobie śmierć wuja, którego – tak mu się wydaje – mógł uratować. Podobnie jak większość jego rówieśników, Peter Parker próbuje dowiedzieć się, kim jest i co go ukształtowało. Podczas składania w jedną całość elementów układanki Peter odkrywa tajemnicę swojego ojca, tajemnicę, która wpłynęła na jego przeznaczenie.

Za reżyserię odpowiada Marc Webb, a scenariusz napisali James Vanderbilt, Alvin Sargent i Steve Kloves. W roli głównej wystąpił Andrew Garfielda, a obok niego wystąpili m.in. Emma Stone, Martin Sheen, Rhys Ifans w roli Jaszczura, Denis Leary, Campbell Scott, Julianne Nicholson, Irrfan Khan oraz Annie Parisse. Muzykę skomponował James Horner.

Info od dystrybutora

.