komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Carrion II

carrion2Wzrost: 178 cm
Waga: 79,510 kg
Oczy: Żółte
Włosy: Brak
Znaki szczególne: Całkiem żółty i o trupiobladym wyglądzie. Nosi zniszczony, postrzępiony całun, kiedy nie ma na sobie nowego, brązowego stroju.
Prawdziwe imię: Malcolm McBride (czasami MacBride)
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Znana w Instytucie Ravencroft
Obecny zawód: Pacjent Ravencroft
Poprzedni zawód: Student Uniwersytetu Empire State
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Uwięziony w Ravencroft
Miejsce urodzenia: Astoria, Queens
Stan cywilny: Kawaler
Znani krewni: Beatrice McBride (matka, nazywana “Martha”), Shriek (przybrana matka), Carnage (przybrany ojciec), Demogoblin i Doppelganger (przybrani bracia).
Znani powiernicy: Hobgoblin, Shriek, Beatrice McBride
Znani sojusznicy: Hobgoblin (Macendale), Carnage, Shriek, Doppleganger, Demogoblin
Główni wrogowie: Spider-Man, Venom, Black Cat, Cloak i Dagger, Firestar, Captain America, Nightwatch, Iron Fist, Deathlok, Drużyna policji NY do nagłych wypadków, Morbius.
Stałe miejsca pobytu: Instytut Ravencroft
Poprzednie miejsca pobytu: Uniwersytet Empire State, Manhattan, Queens
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Maximum Carnage
Wykształcenie: Student. Nigdy nie skończony program nauczania.
Poziom siły: Przekraczający ludzkie możliwości. Czasami normalny.
Moce: Śmiertelny dotyk, jego ciało odrzuca treści organiczne, potrafi zmienić swoją gęstość.
Umiejętności: Telepatia, lewitacja
Wyposażenie: Torba przewieszona przez ramię
Bronie: Czerwony proszek
Ograniczenia: Nie potrafi powiedzieć czy jest klonem Warrena czy zainfekowanym studentem. Ma także problemy ze zdecydowaniem kto jest jego matką.
Pierwszy występ: Spectacular Spider-Man #149

Malcolm McBride był studentem Uniwersytetu Empire State. Starał się dostać stypendium, jednak przypadło ono Peterowi Parkerowi. Dotknięty tym faktem, czuł że jego rywal nie jest zwykłym uczniem. Malcolm śledził Petera, aż do wnętrza budynku Empire State, gdzie znajdowało się zrujnowane laboratorium Szakala i oryginalnego Carriona. Peter poszukiwał prawdy o klonie i odszedł, zostawiając dziennik Szakala. Malcolm znalazł pojemniki zawierający zielony, żarzący się płyn.

Wracając do internatu Malcolm przeglądał notatki i odkrył, że jest to wirus, który zaczął gwałtownie rosnąć i wybuchł w powietrze, rozlewając się na twarzy i oczy Malcolma. To wydarzenie zmieniło go w Carriona, dając mu nie tylko wiedzę o tożsamości Spider-Mana, ale także łachmany Carriona i jego naramienną torbę ze śmiertelnym czerwonym proszkiem.

Początkowo Malcolm był tak bardzo przyswojony z wirusem, że myślał, iż jest on klonem profesora Warrena stworzonym by pomścić śmierć Gwen Stacy. Carrion cały czas wierzył, że Miles Warrren ciągle żyje. Kiedy Spider-Man zaprowadził go na grób Warrena, zaskoczony Carrion zaatakował Pająka, który pokonał go i odstawił do więzienia, nazywanego The Valut. W drodze został uwolniony przez Hobgoblina, Jasona Macendale’a w demonicznej formie. Dwaj złoczyńcy założyli bazę w sieci kanalizacyjnej miasta, a Carrion odkrył, że nie potrafi czytać w myślach po tym wszystkim, a jego czerwony proszek jest zaledwie wysuszonym kwasowym kryształem (dodatkowo zapomniał o sekrecie Spider-Mana). Jednakże pamiętał dość wiele z życia Malcolma i udał się do Astoria, Queens szukając swojej matki. Spider-Man zakłócił jego spotkanie, ale wpadł w pułapkę założoną przez Hobgoblina. Obaj złoczyńcy zaciągnęli ścianołaza do kanałów.

Kiedy Hobgoblin udał się do Hammerhead’a, aby zyskać pieniądze potrzebne na zabicia Pająka, Carrion drażnił Spider-Mana przypadkowo uwalniając go. Później gdy wrócił Hobgoblin walka przeniosła się na powierzchnię. Hobgoblin starał się zabić Marthę McBride i Mary Jane, jednak został powstrzymany przez Carriona, który chronił swoją rodzicielke. Dyniowa bomba wywołała zapalenie się gazu ze zniszczonego kanału ściekowego, a obaj złoczyńcy stanęli w płomieniach i powrócili do kanałów.

Żaden z nich nie zginął. Carrion opuścił ścieki podczas Maximum Carnage wyciągnięty przez śmierć i zniszczenie wywołane przez Carnage’a, Shriek, Dopplegangera i Demogoblina. Dołączył do drużyny sądząc, że Shriek jest jego matką, i rozpoczął walkę z Deathlock’iem, Cloak’iem, Morbiusem i innymi bohaterami. Drużyna Carnage’a została powstrzymana przez działo fal Alpha, maszynę wystrzeliwującą fale “pozytywnej” energii. Dzięki temu wirus został częściowo usunięty z ciała Malcolma, pozwalając mu powrócić do ludzkiej postaci.

Jednak wirus nie zginął, pozostał w letargu. Malcolm został umieszczony w Instytucie Ravencroft gdzie był leczony przez doktor Ashley Kafkę. Popełniła ona straszliwy błąd, pozwalając Malcolmowi ujrzeć Shriek, która myśląc, że Carrion jest jej synem, uwolniła się, porwała Malcolma i używając swoich mocy obudziła wirus, który na powrót zmienił go w Carriona. Pod wpływem “emocjonalnej wojny” między Shriek, a Beatrice McBride, Carrion skierował swój śmiertelny dotyk ku sobie. W ostatniej chwili Shriek użyła swoich mocy, by wchłonąć wirusa do swojego ciała.

Malcolm był nadal leczony w Ravencroft. Podczas sądu nad Spider-Manem kierowanym przez tajemniczego Judasza Podróżnika, Malcolm był świadkiem oskarżonego. Wyjawił, że stał się Carrionem z powodu zazdrości o Petera Parkera. Spider-Man został zdemaskowany przez Carnage’a. Później, Malcolm przemienił się ponownie w Carriona za sprawą Judasza, tylko po to aby wrócić do ludzkiej postaci po procesie. Jego wspomnienia dotyczące Spider-Mana i Petera Parkera jako jednej osoby zostały usunięte z jego pamięci przez Podróżnika.

Obecnie wyleczony na dobre spod wpływu wirusa, Malcolm McBride jest tak przerażony wszystkimi doświadczeniami, że dobrowolnie przebywa w Ravencroft- Instytucie dla Szalonych Przestępców.

Autor: Dengar


Related Articles

About Author

Majk