komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Partnerki

Liz Allan

Liz AllanKoleżanka Petera Parkera z Midtown High School. W liceum, Peter był w niej zakochany, lecz nie mógł rywalizować o jej względy z miejscowym osiłkiem, Flashem Thompsonem. Po zdobyciu pajęczych mocy Parker poczuł się pewniejszy, ale nigdy nie rozwinął znajomości z Liz, która tuż po ukończeniu szkoły średniej opuściła szkolne towarzystwo i wyjechała z Nowego Yorku. Ostatecznie Liz wyszła za mąż za Harry’ego Osborna i urodziła syna, Normana Juniora. Po śmierci męża samotnie wychowuje ich dziecko.

Betty Brant

Betty BrantByła sekretarka Jonaha Jamesona, a obecnie dziennikarka śledcza pracująca dla Daily Bugle. Pierwszą intymną rozmowę Peter przeprowadził z nią tuż po ataku Vulture’a na redakcję Daily Bugle. Szybko narodziło się między nimi uczucie i oboje zostali parą, chodząc od czasu do czasu na randki. Niestety śmierć brata Betty, Bennetta i niebezpieczny zawód fotografa, jaki wykonywał Peter, stały się przyczyną konfliktów w ich związku. Dla dobra Betty Peter zerwał z nią, pozwalając jej na znajomość z reporterem Daily Bugle o imieniu Ned Leeds. Ostatecznie Betty wzięła ślub z Nedem. Po jego śmierci na krótko związała się z Flashem Thompsonem, obecnie jest samotna.

Gwen Stacy

Gwen StacyPierwsza, prawdziwa dziewczyna Petera Parkera. Córka emerytowanego kapitana policji, George’a Stacy’ego, który ją wychował, gdyż matka najprawdopodobniej opuściła rodzinę. Peter poznał Gwen na wydziale Empire State University. Była wówczas największą miłością jego życia. Zginęła, gdy została porwana przez Green Goblina, który strącił ją z mostu. Wiele lat później Peter dowiedział się, że miała romans z Normanem Osbornem i urodziła jego dzieci w Europie, bliźnięta o imieniu Gabriel i Sarah. Tragiczna śmierć Gwen Stacy jest obok śmierci wujka Bena najbardziej bolesnym wydarzeniem w życiu Petera Parkera.

Deborah Whitman

Deborah WhitmanByła studentka Empire State University i sekretarka Doktora Morrisa Sloana, z którą Peter spotykał przez krótki okres czasu. Częste zniknięcia Parkera utrudniały ich znajomość. Debra cierpiała na brak pewności siebie, a jej związek z Peterem był platoniczny, gdyż mężczyzna traktował ją bardziej jako przyjaciółkę. Z czasem wykryto u niej łagodną schizofrenię, która polegała ma idealizowaniu ludzi z jej otoczenia. Debra była “złudnie” przekonana, że Peter Parker jest Spider-Manem. Pokazując się jej w kostiumie Spider-Mana, Peter zniszczył jej “wiarę” i sprawił, że odzyskała zdrowy rozsądek. Niedługo potem wyjechała z Nowego Yorku, gdy inny mężczyzna Biff Rifkin wyznał jej swoje uczucie.

Felicia Hardy (Black Cat)

Felicia Hardy (Black Cat)Po tym, jak Mary Jane Watson odrzuciła pierwsze oświadczyny Parkera i wyjechała z Nowego Yorku, Peter spotkał na swojej drodze Black Cat, złodziejkę, za której maską kryła się Felicia Hardy. Mimo antypatii wobec mężczyzn Felicia zakochała się w Spider-Manie, a on odwzajemnił jej uczucie. Ostatecznie Peter zerwał z nią, gdy dowiedział się o jej nowych mocach zdobytych w ramach paktu z Kingpinem. Gdy Peter ożenił się z Mary Jane, Felicia zaczęła spotykać się z Flashem Thompsonem, aby zranić Parkera, udając miłość do jego przyjaciela. Po tym jak Flash z nią zerwał, pozostała samotna. Obecnie jest sojuszniczką i przyjaciółką Parkerów.

Mary Jane Watson

Mary Jane WatsonDruga dziewczyna Petera Parkera, która okazała się najbardziej trwałą miłością w życiu Spider-Mana. Początkowo umawiała się na randki z Harrym Osbornem, lecz po śmierci Gwen Stacy jej znajomość z Peterem rozwinęła się. Jednak odrzuciła jego propozycję małżeństwa i wyjechała z Nowego Yorku. Dopiero za drugim razem przyjęła jego oświadczyny i po kilku latach związku wyszła za niego za mąż. Z powodu stresującego trybu życia i utraty dziecka dwukrotnie rozstawała się z Peterem, choć para nigdy nie wzięła rozwodu. Ostatecznie małżonkowie pogodzili się. Obecnie Mary Jane jest nadal żoną Petera Parkera, jego największą powierniczką i duchowym wsparciem.

.