komiksy: 1771 komiksy polskie: 134 seriale animowane: 111 biografie: 59

KOMIKSY | Polska premiera Amazing Spider-Man, Tom 1

26 kwietnia 2023

26 kwietnia 2023 swoją premierę miał wydany przez Egmont pod szyldem MARVEL CLASSIC pierwszy tom kolekcji komiksów The Amazing Spider-Man, których autorem jest legendarny J. Michael Straczynski. Polscy czytelnicy mogą już zakupić polskie wydanie zbiorcze w salonach prasowych oraz sklepach internetowych. A na naszej stronie można już przeczytać recenzję tego klasycznego tytułu (Amazing Spider-Man, Tom 1), którą napisał Spider-Nik. Poniżej oficjalna zapowiedź albumu wraz z jego okładką.

Scenarzysta J. Michael Straczynski rozpoczął pracę nad serią „Amazing Spider-Man”, żeby przywrócić jej serce, opowiadając o codziennym życiu Petera Parkera i Spider-Mana. Szybko tchnął w przygody Pajączka nowe życie i zyskał uznanie fanów oraz krytyki. Twórca połączył siły z najpopularniejszymi rysownikami, takimi jak John Romita Jr., Mike Deodato i Joe Quesada. Innowacyjne podejście Straczynskiego do głównego bohatera zaskakiwało czytelników i dostarczało im znakomitej rozrywki. Ten scenarzysta na zawsze zmienił sposób, w jaki Peter Parker postrzega samego siebie. Przedstawił także inną genezę Spider-Mana! Teraz mamy okazję ponownie przeczytać wszystkie zeszyty napisane przez Straczynskiego, który zrewolucjonizował tę serię.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Amazing Spider-Man” (1999) #30–45 ze scenariuszem J. Michaela Straczynskiego i z rysunkami Johna Romity Jr.

Amazing Spider-Man, Tom 1


Related Articles

About Author

Dawidos

  1. Dobrze, że jest taka inicjatywa do powrotów do wielkich dzieł komiksowych. Bo te bardziej współczesne komiksy nie zawsze prezentują wysoki poziom. Więc trzeba szukać coś z klasyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *