komiksy: 1450 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

KOMIKSY | Amazing Fantasy #1000

20 maja 2022

W związku z tegorocznymi obchodami 60. rocznicy debiutu Spider-Mana wydawnictwo Marvel wypuści na rynek w sierpniu 2022 tego roku okolicznościową antologię opracowaną przez zespół legendarnych twórców komiksowych. Mowa o Amazing Fantasy #1000.

Przygotowany w formacie giant-size komiks to kolekcja 7 historii opowiadających o przeszłości i przyszłości Spider-Mana. Jedna z nich wprowadzi zupełnie nowego złoczyńcę do uniwersum tytułowego superbohatera, druga zaserwuje czytelnikom przygodę w klimatach horroru, a trzecia opowie o nieprzemijającej miłości Petera i Mary Jane w czasach przyszłych.

Jubileuszowy numer kultowego tytułu Marvela to również hołd złożony dla Amazing Fantasy #15. To właśnie w tym komiksie z sierpnia 1962 roku po raz pierwszy pojawiła się postać Spider-Mana.

Na liście autorów rocznicowego wydania tej ikonicznej serii znaleźli się: Neil Gaiman, Armando Iannucci, Jonathan Hickman, Dan Slott, Ho Che Anderson, Kurt Busiek, Anthony Falcone, Rainbow Rowell, Jim Cheung, Olivier Coipel, Micahel Cho i Terry Dodson.

Premiera 1000. numeru epickiego komiksu została zaplanowana na 31 sierpnia 2022 roku. Poniżej jego okładka, którą wykonał John Romita Jr.

Amazing Fantasy #1000 (2022)


Related Articles

About Author

Dawidos

  1. 60 lat to sędziwy wiek. Ale nie dla Spidermana…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *