komiksy: 1767 komiksy polskie: 132 seriale animowane: 111 biografie: 59

KOMIKSY | Dark Web – Spider-Man & X-Men

30 lipca 2022

Podczas panelu na konwencie San Diego Comic-Con 2022 wydawnictwo Marvel ujawniło szczegóły dotyczące projektu komiksowego Dark Web. W nadchodzącym crossoverze Spider-Man i grupa X-Men połączą siły, aby stawić czoło piekło rozpętanemu przez diabelski sojusz, który zawiązali Ben Reilly/Chasm, klon Petera Parkera, i Madelyne Pryor/Goblin Queen, klon Jean Grey. Kluczowymi postaciami mają być też Venom, Black Cat i Mary Jane Watson. Inspiracją dla nowego wydarzenia jest kultowy crossover Inferno.

Saga rozpocznie się w listopadzie 2022 roku wraz z wydaniem komiksów stanowiących do niej prolog. Pierwszym z nim będzie napisany przez Zeba Wellsa i zilustrowany przez duet Michael Dowling & Kyle Hotz zeszyt The Amazing Spider-Man #14 (23.11.2022), w którym powróci Chasm oraz zadebiutuje wzorowana na Hobgoblinie nowa superłotrzyca – Hallows’ Eve o zagadkowej tożsamości.

Drugi to Gold Goblin #1 (09.11.2022), premierowy numer limitowanej serii scenarzysty Christophera Cantwella i rysownika Lan Mediny, w której Norman Osborn wystąpi w roli tytułowego superbohatera, którego po raz pierwszy w akcji będzie można zobaczyć w komiksie The Amazing Spider-Man #13 (09.11.2022).

Główna seria Dark Web, którą opracują scenarzysta Zeb Wells i rysownik Adam Kubert, rozpocznie się w grudniu 2022 roku, gdy ukaże się komiks Dark Web Alpha (07.12.2022). Od jego publikacji crossover rozciągnie się na kolejne numery The Amazing Spider-Man oraz powiązane one-shoty i miniserie.

The Amazing Spider-Man #14 (Dark Web - Chasm) The Amazing Spider-Man #14 (Dark Web - Hallows' Eve)
The Amazing Spider-Man #13 (2022) Gold Goblin #1 (Dark Web)
Dark Web Alpha (2022)


Related Articles

About Author

Dawidos

 1. Panie ja proszę o kontynuację serii spiderman beyond, a nie od razu przejście na nowego amazinga spidermana!

  • Spokojnie. Będzie dokończony Beyond, tylko z uwagi na natłok materiałów problem sprawiało regularnie pisanie. Postanowiłem zająć się nowym tomem Amazing Spider-Mana, aby przybliżyć aktualne przygody. Beyond będzie aktualizowany obok nowego tomu Amazing Spider-Mana. Pozdrawiam. Dzięki, że nasz czytasz 🙂

   • Też się cieszę bo lubię czytać wasze recenzje i nie ukrywam że się ciągle niecierpliwie jak ma się coś pojawić nowego 😉 a czy jest szansa byście dokończyli recenzje serialu animowanego Marvel’s Spider-man aż do końca Maximum Venoma?

    • Cześć

     Bardzo chciałbym, ale mamy ograniczone moce przerobowe. W redakcji jest czynnych obecnie 3 redaktorów: ja, Spider-Nik i Dengar. Wszyscy zajmujemy się komiksami. Redaktor, który zajmował się serialem, zaprzestał w pewnym momencie pisania. Być może mam jeszcze jakieś odcinki przez niego napisane do wrzucenia, ale jeśli już, to na palcach jednej ręki można je przeczytać. Jeśli znajdzie się ktoś chętny, by zajął się działem kreskówki/seriale animowane, to takie streszczenie i recenzje będą się pojawiały :). Pozdrawiam. Dzięki, że nas czytasz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *