komiksy: 1695 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

KOMIKSY | Premiera The Amazing Spider-Man Vol. 6. Powrót Johna Romity Jr.

15 stycznia 2022

W 2022 roku Wydawnictwo Marvel świętuje 60. urodziny postaci Spider-Mana. W związku z tym jubileuszem w kwietniu tego roku wystartuje nowy, szósty w historii serii, tom The Amazing Spider-Man. Zajmą się nim scenarzysta Zeb Wells i rysownik John Romita Jr. Syn legendarnego ilustratora komiksów wraca do pracy nad przygodami Spider-Mana po długiej przerwie trwającej aż od 2009 roku.

Punktem wyjścia nowego tomu komiksu ma być tajemnicza i straszliwa katastrofa spowodowana przez Petera Parkera. Kataklizm ten sprawi, że tytułowy bohater będzie na bakier nie tylko z Fantastic Four czy Avengers, ale nawet z ciotką May!

Spośród złoczyńców zapowiedziano występ Doktora Octopusa, który jako jeden z nielicznych ludzi będzie chciał mieć do czynienia ze Spider-Manem i wykorzystać jego trudne położenie do wdrożenia swojego mistrzowskiego planu, oraz Tombstone’a, dla którego będzie to szansa na powrót do roli naprawdę przerażającego superłotra. Całe wydarzenie promuje hasło w formie pytania: „Co takiego zrobił Peter?”.

Pierwszy numer szóstego tomu The Amazing Spider-Man trafi do sprzedaży w USA w dniu 6 kwietnia 2022 roku. Poniżej okładki główna i alternatywne, przykładowe strony, grafika promocyjna wydarzenia z hasłem „WHAT DID PETER DO?” oraz czarno-biały szkic w wykonaniu Johna Romity Jr., zapowiadający powrót cenionego rysownika do uniwersum Spider-Mana.

The Amazing Spider-Man Vol. 6 The Amazing Spider-Man Vol. 6 The Amazing Spider-Man Vol. 6

The Amazing Spider-Man Vol. 6 The Amazing Spider-Man Vol. 6

The Amazing Spider-Man Vol. 6 The Amazing Spider-Man Vol. 6 The Amazing Spider-Man Vol. 6

The Amazing Spider-Man Vol. 6 The Amazing Spider-Man Vol. 6 The Amazing Spider-Man Vol. 6


Related Articles

About Author

Dawidos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *