komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

KOMIKSY | Spider-Man – Dan Slott & Mark Bagley

15 lipca 2022

W październiku 2022 roku wydawnictwo Marvel ruszy z kolejną regularną serią komiksową. Komiksem zatytułowanym Spider-Man zajmą się scenarzysta Dan Slott i rysownik Mark Bagley.

Tytuł rozgrywający się po wydarzeniach z miniserii Edge of Spider-Verse ma być zwieńczeniem sagi Spider-Verse. Tym razem Spider-Man i jego sojusznicy (Spider-Woman, Ghost-Spider, Miles Morales, Silk) oraz pajęczy superbohaterowie z alternatywnych wymiarów zmierzą się z zagrożeniem, które zmieni ich losy na zawsze. Pierwsza na łamach zapowiedzianego cyklu historia, zatytułowana The End of the Spider-Verse, przyniesie powrót nie tylko Morluna, ale także Shathry aka Spider-Wasp, żywiącej się energią pajęczej istoty z astralnego wymiaru.

Nowa stała seria będzie przeplatała się bezpośrednio z wydarzeniami z najnowszego tomu The Amazing Spider-Man, nad którym pieczę sprawują scenarzysta Zeb Wells i rysownik John Romita Jr. Znajdą się w niej więc takie wątki jak nowy kombinezon i lotnia Spider-Mana czy praca Petera Parkera dla Normana Osborna.

Komiks Spider-Man #1 trafi do sprzedaży na rynku amerykańskim w dniu 5 października 2022. Premiera drugiego numeru została wyznaczona na 2 listopada 2022. Poniżej okładki obu zeszytów i przykładowe strony z pierwszego numeru.

Spider-Man #1 (2022) Spider-Man #2 (2022)
Spider-Man #1 (2022) Spider-Man #1 (2022)
Spider-Man #1 (2022) Spider-Man #1 (2022)


Related Articles

About Author

Dawidos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *