komiksy: 1366 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

KOMIKSY | The Amazing Spider-Man: Full Circle

30 lipca 2019

Marvel zapowiedział nową miniserię, którą przygotują najbardziej znani w branży komiksowej scenarzyści i rysownicy. Projekt nosi tytuł The Amazing Spider-Man: Full Circle. Jonathan Hickman, Nick Spencer, Jason Aaron, Chip Zdarsky, Al Ewing, Kelly Thompson i Gerry Duggan zajmą się fabułą. Stronę graficzną opracują zaś Valerio Schiti, Chris Bachalo, Rachael Stott, Chris Sprouse, Greg Smallwood, Cameron Stewart i Michael Allred.

Komiks ma mieć “kolejkową” formułę. Każdy numer zostanie napisany przez innego scenarzystę, który po zagmatwaniu fabuły przekaże pałeczkę kolejnemu autorowi. Pierwszy rozdział wyjdzie spod ręki Jonathana Hickmana. Kolejność twórców ustalono, losując ich nazwiska z kapelusza.

Szczegóły fabuły nie są znane. Z zapowiedzi premierowego numeru wynika, że Peter Parker zostanie wezwany przez S.H.I.E.L.D., by wziąć udział w ogólnoświatowej misji, która podda go tak wielkiej próbie, jak nigdy dotąd, zwłaszcza że w jego rękach spocznie przyszłość całej ludzkości. Mowa jest też o tajemniczym więźniu w stalowej celi, który w jakiś sposób będzie popychał Spider-Mana do działania. W miniserii wystąpią gościnnie Nick Fury, Wolverine i Spider-Ham.

Komiks ukaże się 23 października 2019 roku. Poniżej jego okładka, do której grafikę wykonał Rod Reis.

The Amazing Spider-Man: Full Circle

 


Related Articles

About Author

Dawidos

 1. To wielka gratka dla fanów Spidermana. Czegoś takiego jeszcze nie było. Ciekawe rozwiązanie. Myślę, że autorzy i rysownicy nie zepsują tego.

   
 2. Trochę burzy tę sielankę spór pomiędzy Marvelem a Sony. Jestem po stronie Sony.

   
 3. Jak możesz być za Sony. Przecież to Marvel wymyślił Spider Mana. I on powinien mieć do niego stuprocentowe prawa.

   
  • lol klucisz sie sam ze soba? 😀

    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *