komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

KOMIKSY | Ultimate Invasion – Powrót Ultimate Universe?

25 marca 2023

W czerwcu 2023 scenarzysta Jonathan Hickman i rysownik Bryan Hitch wystartują z projektem Ultimate Invasion. Czteroczęściowa miniseria pomyślana jako nowy rozdział dla komiksów pod szyldem Ultimate przedstawi konflikt odnowionej grupy Illuminati z Makerem (Reedem Richardsem z upadłego Uniwersum Ultimate) planującym zniszczyć lub przebudować flagowe uniwersum, w którym znalazł swój azyl. Kluczem w jego planach ma być inny emigrant ze zniszczonego świata Ultimate – Spider-Man II (Miles Morales). Młody superbohater odegra główną rolę w nadchodzących wydarzeniach.

W oficjalnych zapowiedziach tego projektu stawiane jest pytanie – czy nadszedł już czas na wielki powrót Uniwersum Ultimate? Wielu więc spekuluje, że podzielona na 4 numery seria komiksowa przyniesie wskrzeszenie przedstawionego w 2000 roku świata, któremu kres położył crossover Secret Wars (2015).

Pierwszy numer Ultimate Invasion trafi do sprzedaży w USA w dniu 21 czerwca 2023 roku. Poniżej zapowiadająca transformację Uniwersum Marvela grafika promocyjna miniserii oraz przykładowe strony z jej premierowego odcinka.

Ultimate Invasion

Ultimate Invasion Ultimate Invasion

Ultimate Invasion


Related Articles

About Author

Dawidos

  1. Ważne, że Spiderman żyje. I ma się bardzo dobrze. Że nie unicestwił go tytan Thanos. Bo przecież niektórzy bohaterowie oraz niektóre bohaterki nie mieli i nie miały tyle szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *