komiksy: 1695 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Marvel Versus

Marvel VersusTytuł: Marvel Versus: Oficjalna Kolekcja Kart
Wydawnictwo: Panini S.p.A.
Data wydania: 12 Wrzesień 2022
Grafik: brak informacji
ilość kart: 280 (275 podstawowe + 5 limitowane poza kolekcją)
Cena albumu (zestawu startowego): 44,90 zł

 

Zestaw Startowy

• album na 270 kart
• album kolekcjonera – książeczka informacyjna
• lista kontrolna – spis wszystkich kart w kolekcji
• 3 paczki kart (po 6 kart w każdej)
• 1 karta z limitowanej kolekcji

Recenzja

Kolejny album kolekcjonerski od Panini tym razem nie dotyczy naklejek, a kart. Owy album możemy zdobyć jedynie poprzez kupno zestawu startowego w skład którego wchodzą: album trzy paczki z kartami, jedna karta z limitowanej edycji. Ten mega zestaw pakowany jest w wielką foliową torbę, co uniemożliwia podgląd tego co jest w jej środku.

Zacznijmy od albumu na karty. Niestety to tylko i wyłącznie strony koszulek na karty (po 9 miejsc na stronę) i przeźroczysta okładka z kieszeniami. W dodatku koszulek jest ich tyle, że wystarczą nie tylko na pełną kolekcję, ale nawet na sporo powtórzonych kart. Chyba, że Panini planuje jeszcze jakieś dodatki poza głównym zestawem. Dołączono do niego krótką książeczkę informacyjną. Dowiemy się z niej jakie są typy kart i jak je czytać. Ponadto dwie duże grafiki, które również znajdziemy na kartach.

Z drugiej strony albumu w przegródkę wsunięta jest książeczka będąca listą kontrolną. I tu pierwszy zawód. Oprócz listy kart otrzymujemy zdjęcia wszystkich egzemplarzy jakie można zebrać. Jednym z plusów kolekcji kart jest odkrywanie tego co prezentują kolejne znalezione w paczkach karty. Tutaj mamy wszystko podane na tacy. Dla wyrównania dodam, że lista kontrolna pozwala zaznaczyć jakie sztuki już posiadamy, a pod każdą jest opis skąd zaczerpnięto grafikę i kto jest jej autorem.

Przejdźmy do kart. A raczej jak są pakowane. Do wyboru mamy cztery grafiki na paczkach – w tym świetna grafika Venoma i Carnage’a. Jedna paczka zawiera 6 losowych kart. Jednakże nie znajdziemy w nich kart z limitowanej edycji. Czym właściwie jest limitowana edycja? Zapisane jest na opakowaniu zestawu startowego, że nie są częścią kolekcji. W sumie nie wiadomo jak można zdobyć wszystkie pięć. Może tylko w tych zestawach startowych? A to oznaczałoby, że trzeba by kupić ich kilka. Przy tej cenie, podziękuję – spróbuję je dostać na portalach aukcyjnych i sprzedaży z drugiej ręki.

Same karty trochę mnie rozczarowały, liczyłem, że oprócz grafiki będą zawierały jakieś informacje dla fanów czy kolekcjonerów. A tu nic, jedynie obrazek, a w jednym z typów kart trochę dziecinne określenie poziomu wytrzymałości, energii, umiejętności walki, inteligencji, szybkości i siły – i to nie po to, by grać, ale od tak. Cóż za rozczarowanie. Zatem, zbieramy je tylko dla grafik, które i tak mamy przedstawione na liście kontrolnej dołączonej do albumu…

Wspomniane grafiki zostały fajnie dobrane, jednakże karty akcji są bardzo kiepskie. Prezentują dwa/trzy kadry wyciągnięte z jakiegoś komiksu i jak głosi opis w gazetce, mają to być wyjątkowe momenty… ok, tylko ponownie – dajcie na odwrocie jakiś opis tego „wyjątkowego momentu”!

Nie wspomniałem jeszcze, że do zebrania jest 175 kart + 5 kart limitowanej edycji. Niby sporo, ale w albumach z naklejkami zawsze mniej-więcej tyle było.

Na koniec wspomnę, że kart ze Spider-Manem lub jego przeciwnikami jest kilka, a Venom z Carnagem na okładce ratują wygląd albumu.

W chwili, gdy zobaczyłem album na karty z postaciami Marvela z taką świetną okładką stwierdziłem, że muszę to mieć, jednakże rozpakowując kolejne paczki z kartami bardzo się zawiodłem – że jedyne co otrzymujemy to grafikę i nic więcej. Tym większy zawód mnie spotkał, gdy cała frajda z odkrywania kolejnych kart została zabrana za pomocą listy kontrolnej. Niestety jestem zmuszony dać niską ocenę, choć bardzo chciałbym, bym mógł dać wyższą. 2 pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Marvel Versus Marvel Versus Marvel Versus Marvel VersusMarvel Versus Marvel Versus Marvel Versus


Related Articles

About Author