komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Sense Spider-Man

Spider-Sense Spider-ManTytuł: Spider-Sense Spider-Man
Wydawnictwo: Panini S.p.A.
Data wydania: 2009
Grafik: brak informacji
Redaktor naczelny: brak informacji
Wydawca: Panini S.p.A.
ilość naklejek: 168 (93 główne + 75 do odwróconego albumu)
Cena albumu: 3,99 zł

 

Dodatki

• plakat do wyklejania specjalnymi naklejkami

Recenzja

Kolejny wydany przez Panini album do wyklejania jest dość nietypowy w swojej budowie, ale jej zamysł jest zrozumiały.

Otóż album jest dwustronny. Z jednej strony otrzymujemy naklejki w normalnej dla Pająka kolorystyce, a samego Petera w jego tradycyjnym kostiumie. Dostajemy też krótkie opisy najbardziej znanych przeciwników i jednego sprzymierzeńca naszego herosa.

Po odwróceniu go do góry nogami i rozpoczęciu przygody z albumem od tyłu otrzymujemy album do wyklejania dotyczący Czarnego Spider-Mana i symbiontów: Venoma i Carnage’a. Okładka zaprojektowana na wzór ten przedniej, jednakże z drobnymi różnicami. Oczywiście całość okraszona drobnymi opisami.

Przejdźmy do naklejek. Tutaj trudno, by prawdziwy fan Spider-Mana przeszedł obok tego albumu obojętnie, cała masa naklejek to grafiki słynnych artystów, które przez lata pojawiały się na okładkach różnych serii Spider-Mana. Nie braknie tutaj również kadrów z komiksów. Wszystko to zarówno z głównego uniwersum Pająka jak i innych dla przykładu Ultimate. Oprócz wspomnianych naklejek są też naklejki z wizerunkami marketingowymi postaci – czyli takimi, które nieraz już widzieliśmy na różnego rodzaju gadżetach.

Panini w swoich albumach jak zwykle nie upraszcza sprawy przy zbieraniu naklejek zachęcając różnorodnością i rzadkością danych naklejek. I tu nie jest inaczej, mamy naklejki zwykłe, łączone – wymagające dwóch do stworzenia grafiki; a także naklejki wycinane. Te ostatnie są najgorsze. Trzeba je bardzo starannie nakleić, bo można zniszczyć całą grafikę, gdy linie między naklejką a stroną będą się za bardzo rozbiegały. Oprócz wspomnianych są jeszcze naklejki specjalne. W tym albumie postawiono na odblaski. Je wszystkie można podzielić na dwa typy, do części głównej albumu i do części odwróconej. Warto jeszcze napisać, że wydano dwa rodzaje paczek z naklejkami – motyw świetny. Co prawda, nie łudźcie się. Wybór paczki nie ma żadnego wpływu na o co będzie w środku.

Porównując do innych albumów, ilość łączna naklejek jest trochę mniejsza niż standardowo, bo tylko 168. Mimo to, zebranie wszystkich to nie lada wyzwanie. Jednakże biorąc pod uwagę, że wszystkie naklejki świetnie się prezentują, to duble można wykorzystać do oklejenia innych przedmiotów (tak wiem, rodzice tego nie cierpią).

Nie zapomnijmy o plakacie na samym środku, gdzie również naklejamy naklejki. Jednakże, jeśli chcemy go powiesić na ścianę to stracimy dwie strony albumu. Osobiście nie cierpię albumów, których nie można wyjąć bez uszczerbku na zdrowiu całego albumu.

Myślę, że nie można przejść obojętnie obok tego albumu. Naklejki z uwagi na całą paletę artystów cieszą oczy. Minusem jest plakat. Myślę, że 5 pajączków to będzie w sam raz.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Spider-Sense Spider-Man Spider-Sense Spider-Man Spider-Sense Spider-Man Spider-Sense Spider-Man Spider-Sense Spider-Man


Related Articles

About Author