komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Mega Marvel #1

Mega Marvel #1Numer: Mega Marvel #1 (1/93)
Tytuł: Torment – Cierpienie
Wydawnictwo: TM-Semic 1993
Data wydania: 1993
Scenariusz: Todd McFarlane
Rysunki: Todd McFarlane
Tusz: Todd McFarlane
Kolory: Bob Sharen
Litery: H&H
Okładka: Todd McFarlane
Redaktor: Zbyszek Skręta
Redaktor naczelny: Marcin Rustecki
Tłumacz: Arkadiusz Wróblewski
Cena: 25 000 zł (2,50zł)

Opis

Mega autor! Mega historia! Mega bohater! Mega wydawnictwo!

Oto premierowy numer naszego blockbustea, a w nim opowieść McFarlane’a „TORMENT – cierpienie” z udziałem wspaniałego Spider-Mana. Historia ta zabierze Petera Parkera w mroczną podróż do świata Voodoo. Jak powstrzymać dzikiego i szalonego Lizarda, który zmienił ulice Nowego Jorku w rzekę krwi? Jak stawić czoła powstałemu z grobu KRAVENOWI ŁOWCY?

Zawartość

 

Dodatki

• List od redakcji (1 strona)
• Przedruk historii „Tangled” (Zaplątany) autorstwa Bill’ego Wray’a (scenariusz) i Rurika Tylera (rysunki) oraz historii „Hazards of Being a Super Hero” (Jak trudno być superbohaterem) autorstwa Rogera Browna (scenariusz) i Rurika Tylera (rysunki) z „What The–?! #14” z września 1991 roku (16 stron)

Recenzja

Już sam tytuł „Cierpienie” nie wróży dla naszego ulubionego bohatera nic dobrego. Na początku wszystko wydaje się być takie jak zwykle, Peter walczy z pospolitymi zbirami i spędza wolne chwile u boku MJ. Natomiast na scenę wchodzi tajemnicza kobieta, chcąca, aby Pająk cierpiał za zło, które popełnił, oraz Jaszczur ogarnięty żądzą krwi. Z czasem odkrywamy kim jest kobieta i dlaczego pragnie cierpienia Pająka. Otóż wszystko ma związek z martwym Kravenem. Owa kobieta to wiedźma parająca się magią voodoo, dzięki której omamiła złe alter ego Connorsa i nakłoniła do posłuszeństwa.

Dość interesująca w tym numerze jest postać Jaszczura, który albo szybko leczy swoje rany albo jest nie do pokonania. Mianowicie raz został przebity przez szkło na wylot, później pojawia się cały i zdrowy, następnie Peter skręca mu kark, a gad ucieka i kryje się w ściekach. To jest chyba jedyny minus całej historii Torment.

Jako plus w szczególności należy wymienić świetne rysunki Todda McFarlane’a, który kapitalnie przedstawił Jaszczura. Według mnie wygląda on najlepiej w wykonaniu tego rysownika. Ogólnie ze strony graficznej komiks prezentuje się dość elegancko. Wszystko utrzymane jest w ciemnych barwach, potęgując tajemniczość i swego rodzaju grozę historii.

Polecam ten komiks fanom Jaszczura i tym, którzy chcą przeczytać naprawdę niezłą historię.

Ocena:

Autor: Dengar

Mega Marvel #1 Mega Marvel #1 Mega Marvel #1

Mega Marvel #1 Mega Marvel #1 Mega Marvel #1


Related Articles

About Author